| Kileps112 a întrebat:

Salut, m-am indragostit de o fata pana peste cap
toata ziua ma gandesc doar la ia nu mai mananc, nu mai fac teme NIMIC!
E prima mea dragoste ma gandesc toata ziua la ea stau cu telefonul in mana si astept sa-mi dea mesaji.
Am inceput sa iau note mici la scoala pentru ca nu mai sunt atent la ore. ma gandesc non-stop doar la ea.
Mi-am facut curaj si ia-m zis ce simt despre ia... insa m-a refuzat promt si nu mi-a dat nicio sansa
in moment-ul ala am simtit un pumn in stomac o durere cumplita, imi venea sa intru in pamant...
Ba chiar am si plans din cauza ei... Ma simt devastat

VREAU SA STIU CUM SCAP DE SENTIMENTU ASTA, PENTRU CA MI-A DAT TOATA VIATA PESTE CAP

(AM 16 ANI)

(SCUZATI-MI PUNCTUL DE VEDERE GRAMATICAL!)

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie sa iti faci prietena! Sau sa fii sustinut de prieteni. Sau de familie/si de familie. Uite, ai putea vorbi si cu parintii tai sau macar cu unul. Exista si psihologul scolii! Risti sa dai in depresie.

| Kileps112 explică (pentru Lawliet14):

Mi-e rusine sa le spun parinti'lor.
Sa-mi fac prietena mi-e frica sa nu trec iar prin ce trec acum.
Ma simt foarte prost... din cauza asta.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Kileps112):

Atunci du-te la psihologul scolii! Te invata el/ea cum sa faci mai bine. Noi iti dam sfaturi. Unii dintre noi suntem mai mari si-ti spunem ce sa faci ca sa nu repeti greselile noastre poate.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca de pe acum esti devastat....stai sa vezi cand vei avea o relatie mai de lunga durata cu alta iar ea iti va da papucii pentru un incult care nu stie altceva in afara de manele si sa fie bad boy... Doamne ajuta sa nu ai parte de asta. Fii indiferent thinking Cand iti amintesti de ea, gandeste-te brusc la cu totu altceva, o sa treaca inainte sa-ti dai seama. Da, stiu ca-s sfaturi banale si le-ai auzit probabil de mii de ori si ti se par o prostie, pentru ca nu vezi altceva in afara de durere momentan, dar am avut si eu varsta ta si gandeam la fel atunci, acum le dau dreptate tuturor care mi-au zis: o sa-ti treaca, o sa razi cand iti vei aminti :-J

| Eduard196 a răspuns:

Pfff te inteleg. o sa treaca in timp. daca vrei sa treaca mai repede apuca-te de un sport. stiu ca pare ciudat dar iti spun ca o sa iti ridice moralul. Stiu ca esti terminat. eu cand am iubit prima data si nu m-a vrut aveam senzatia ca nu mai am pentru ce sa traiesc. si ma durea rau sufetul. crede-ma esti mai puternic decat crezi. daca nu trece sentimentul asta ia bicicleta si pedaleaza o ora sa vezi pe urma cum te relaxeaza. Succes!

| Kileps112 explică (pentru Eduard196):

Practic football intr-adevar ma simt mult mai bine cand joc football...
Dar tot nu-mi pot lua mintea de la ea.

| Izabella312 a răspuns:

Vai..as vrea si eu un baiat ca tine..esti minunat!

| Kileps112 explică (pentru Izabella312):

O sa gasesti si tu pe cineva.
Vezi tu noi astea care punem suflet in ceva. suntem luati de prosti!

| Izabella312 a răspuns:

Asa este! Crede-ma, te inteleg foarte bine, si eu sunt asa. Iti urez mult succes cu fetele!