| LionelJosh a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au ceva experienta in dragoste. Sunt mort de indragostit de o fata cu care mi-e ABSOLUT IMPOSIBIL sa fiu. Problema e ca ma gandesc tot timpul la ea: cand mananc, cand dorm cand fac orice...am slabit vreo 2kg saptamana asta pentru ca nici atunci cand mananc nu scap de golul ala dureros din stomac. Nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva si vreau sa scap de sentimentul asta cat mai repede. Cum sa fac s-o uit, sa nu ma mai gandesc la ea? Am incercat sa ma vad cu alte fete, chiar am iesit la un suc cu o colega care ma place mult si e chiar foarte draguta. Dar in alea 3-4 ore n-am facut altceva decat sa ma gandesc la cealalta, s-o compar cu colega mea si acum parca ma simt si mai rau...

8 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Du-te intr-o excursie de unul singur.fa ceva ce te relaxeaza si socialzieaza...in timp o sa iti treaca..garantat.si nu mai compara oamenii ca suntem unici incearca sa iti stabilesti asteptari rezonabile, posibile si sa lupti sa le implinesti

| Doηηa a răspuns:

Știu cum e... încă nu am găsit răspunsul nici eu! straight face

| Felys a răspuns:

Probabil ca simti asta tocmai pentru ca stii ca nu ai nici o sansa si asta te face sa fi si mai receptiv, timpul va rezolva si situatia asta, nu poti apasa pe un buton si gata uitarea, vei mai suferi un timp apoi pana la urma viata isi va urma cursul, tot ce trebuie sa faci este sa iti continui viata fara a o include si pe aceasta persoana care iti este inaccesibila

| raducuu a răspuns:

E ceva normal daca e prima iubire adevarata insa trebuie sa treci peste, fa-ti o relatie serioasa cu colega ta daca vrei si sa nu te ma gandesti la ea. Atunci cand ti-o amintesti gandeste-te la un camp cu oi sau schimba imaginea din gand. Sper sa te fi ajutatbig grin

| VIP3r a răspuns:

Din pura curiozitate, care ar fi problema, de ce nu poti fi cu ea?
Un timp indelungat de acum te vei gandi doar la ea, orice ai face, poti iesi cu cine vrei sau sa faci orice activitate vrei, cand o vei vedea vei uita de totul, inima nu alege cu ajutorul ratiunii, pur si simplu te indragostesti, nu ai de ales...
Poti incerca sa fii impreuna cu cealalta fata, dar nu stiu cat de mult te va ajuta acest lucru.

| Ronnie35 a răspuns:

De ce zici ca e absolut imposibil sa fii cu ea? Daca o iubesti cu adevarat, arata-i asta! Nu trebuie sa mergi la ea si sa-i zici direct: "Stii, mi-am dat seama ca te iubesc. Nu mai pot dormi noaptea, nu mai pot manca.", ci trebuie sa o faci sa-si dea seama ca o iubesti. Incearca sa te apropii mai mult de ea, sa vorbiti despre diferite teme, sa o faci sa rada, sa o ajuti in diverse situatii...fa-o sa inteleaga cat de special esti! Ar fii o problema in cazul in care fata respectiva este deja combinata, fiindca, in aceasta situatie n-ai ce sa faci, decat sa astepti de dragul amorului sau sa iti "schimbi privelistea" spre o alta fata, de care te vei indragosti si iti va fi absolut posibil sa fiu cu ea. Succes!

| Ronnie35 a răspuns:

Sa fii cu ea* ( mi-a setat site-ul automat)

| LolitaHaze a răspuns:

Dacă nu o poți scoate din capul tău va trebui să o lași acolo.