| OricePentruTine a întrebat:

M-am indragostit de o fata pe messenger, o cunosc de 2 ani, o iubesc enorm, dar ea e din Iasi si eu sunt din Giurgiu, ce spuneti? am sanse la ea? adica sa fiu cu ea in realitate, mi-a spus ca ma iubeste si ca si-ar dorii foarte mult sa fie cu mine, si eu mi-as dori foarte mult sa fiu cu ea, in ziua de azi nu mai gasesti fata ca ea, ea spune ca ea nu a mai vazut unu' ca mine, am 16 ani ea are 15 o iubesc incredibil de mult. Oare asa a fost? Asa a vrut Dumnezeu sa nu fiu cu ea? cum sa te indragostesti de o fata dar sa nu ai posibilitatea sa fii cu ea, sa o iei in brate, sa o iubesti, sa o ajuti atunci cand are nevoie, sa o impaci cand e suparata. cum sa fac asta daca nu sunt langa ea? O iubesc foarte mult.
Am mai avut iubita dar nu ma atrageau. nu simteam ce simt atunci cand vorbesc cu ea, ea are acel ceva care celelalte fete nu au, asa cred eu, poate asa este, de aia o iubesc pentru ca e speciala. Ce pot sa fac? cum sa ma duc la ea? nu am rude in Iasi... sad Cateodata ma gandesc ca ar fi fost mai bine sa nu o cunosc, pentru ca sufar foarte mult ca nu sunt langa ea, am intrebat-o pe mama daca se poate sa merg la ea a spus ca nu am cum sa fiu cu ea ca e foarte departe, tata a luat-o ca pe o gluma si a spus ca pana ajung la ea cu bicicleta fac 21 de ani (era o gluma, cine e asa prost sa mearga 450km+ cu bicicleta) as putea sa merg la ea macar sa o vad.

Cea mai buna prietena a mea de la liceu mi-a spus ca niciodata sa nu spui niciodata. Ca daca iti doresti cu adevarat ceva, trebuie sa lupti, si sa faci tot ce iti sta in puteri ca sa obtii acel ceva.

Am sanse sau nu?

Va multumesc

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu dumnezeu a vrut sa nu va vedeti! k se poate naste o relatie si in realitate nu doar pe mess! sunteti cam mici voi pentru o relatie la distanta, si o sa vezi mai tarziu k-i greu de intretinut! ii una sa meri pe banii tai cand vrei u la ea si invers, sa stai cat vrei u, sa nu le fie frica la parinti sa t lase. u ai zis ca e o distanta de 500 de km, drum cam lung pentru un baietel ca tine! tine de relatia asta pana t faci mai mare si controlul de pe tren nu t intreaba de mama sau tata! bafta si mna. sper sa iasa ceva bun din asta

| CristiB93 a răspuns:

Ai sanse cum sa nu, si eu tot asa am o iubita la 500 de km de mine, nu am vazut-o niciodata, dar am facut planuri mari, am degand sa merg la ea, eu am 18 ani si ea are 16 ani
cand o sa termin scoala o sa merg la ea
love struck ne dorim foarte mult sa ne vedem,si o sa ne vedem, asa si voi daca va iubiti nu trebuie sa va lasati, puteti sa va vedeti, dar ar trebui sa mai asteptati putin, acum sunteti cam mici, daca aveti rabdare macar vreo 2 ani
e ok, dar sa nu va lasati daca si ea te iubeste cum o iubesti tu nu trebuie sa va lasati, odata tot o sa va intalnitihappy, Dumnezeu o sa va ajute daca aveti rabdare happy
numai bine iti doresc si sper sa ajungi sa va intalniti, de fapt sunt sigur laughing no sa te dai batut nu-i asa big grin

Răspuns utilizator avertizat
| papusica987 a răspuns:

Buna
dupa parerea mea relatiile la distanta nu tin.
plus ca voi va cunoasteti doar dupa internet nu stii cum e ea in realitate.
eu zic sa nu te mai amagesti nu are rost, nu ai de unde sa stii ce face ea acolo sau ea ce faci tu...si asa va chinuiti mai mult.
mai sunt fete, esti inca michappy ai tot timpul din lume sa cunosti o fata din orasul tau.
daca asta crezi tu ca e iubire adevarata....imi pare rau pentru tinestraight face
ce`l mai bine e sa renunti.
scuze ca am fost atat de dura, dar asta e parerea mea!
bafta!

| AnonyMess a răspuns:

Tias raspunde dar ma intimideaza poza cu ISUS!

| OricePentruTine explică (pentru AnonyMess):

E Iisus Nu ISUS

| Zenithf a răspuns (pentru OricePentruTine):

Se pare ca cel mai corect ar fi sa zicem (si scriem) Iesu sau Iesua, din evreiescul Yeshua. Oricum ar fi, si Isus si Iisus sunt folosite si nu este nici o greseala sa fie folosite. Greseala este sa nu asculti de ceea ce zice El.
Iar referitor la problema ta, sunteti cred amandoi niste oameni credinciosi, asa ca sfatul meu este sa credeti. Dumnezeu i-a scos pe evrei din Egipt, crezi ca ii va fi greu sa te duca pe tine in Iasi (sau pe ea sa o aduca in Giurgiu)?

| OricePentruTine explică:

Eu am aflat ce-i dragostea, tu? se pare ca nu...

| OricePentruTine explică:

O cunosc de 2 ani, crezi ca nu mi-as fi dat seama ca face misto? sau tu crezi ca daca tu te tii de glume de copil de 10 ani asa va face si ea? cum spuneam, e speciala, nu-i ca voi, voi aveti numa tampenii in capwinking Si ba da! exista dragoste la distanta. Pana la urma asta e parerea ta, nu m-ai ajutat cu nimic! La revedere!