| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat de 4 an ie zile in astia 4 ani el imi tot cere ba un sarut da un pupic ba nr de tel si etc si acum 6 luni ne-am combinat el s-a combinat cu mine din orgoliu pentru ca nici o fata nu il refuzase si na are 20 de ani si a fost refuzata de una de 14 ani ca mine in fine si eu m-am combinat cu el pentru ca am facut un pariu cu o rpietena in fine cand aveam 2 luni impreuna el a inceput sa se comporte altfel ma suna mereu era dulce era grijuliu era gelos si posesiv dar pana sa facem 2 luni era indiferent niciu un telefon nimic daca ne intalneam intamplator pe strada ne intalneam dac nu nu bine ca nici mie nu imi pasa de el si mi-a spus ca nustie de ce dar a ineput sa tina la mine si aveam intalniri cat mai dese ne vedeam de 2 ori pe zi cate 2 zile din saptamana si sambata si duminica am inceput sa tin si eu la el si aveam asa o iubire interzisa pentru ca parinti mei nu erau de acord si nustiou paraca il vroiam din ce in ce mai mult apoi can am implinit 4 luni mi-a spus pentru prima oara te iubesc i-am spus si eu accelasi lucru ok ca a facut ff multe gesturi frumoase in 4 luni de zile si in sf parinti mei l-au acceptat si ne vedem in fiecare zi se tine scai de mine dar eu nu stiu ce simt.adica credeam ca il iubesc dar acum nu mai sunt asa de sigura aaa si el stie tot ce simt stie cand sunt suparata cand imi e rau cand nu vreau sa il vad cand tin la el cand il mint cand am ceva pe suflet cand vreau sa ma despart de el cu toate ca i spun ca il iubesc de ex aseara i-am sps "te iubesc " dar eu ma gandeam sa ma desp de el si el mi-a spus o parte din tine ma iubeste iar cealalta nu ma mai vrea adica imi stie fieacre sentiment ma cunoaste mai bine decat ma cunosc eu.Pana acum 2 saptamana simteam ca il iubesc de mor dar a plecat in concediu la bicaz cam 3 zile eu i-am spus ca nu pot sa merg ca sunt la problema lunare si etc a plecat dar cand sa intors ceva s-a schimbat adica el era accelasi dar eu nu am inceput sa tip la el nu il mai las la disco nu il las cu pr nu il las sa fac nimic doar eu si atat dar cand e cum mine nu il vreau cand nu e langa mine il vreau nu stiu de ce cand il am nu il vreau cand ma desp de el il vreau inapoi nu stiu de ce ce se intampla cu min?/

1 răspuns:
| eualexa a răspuns:

Fiind mai mare decat tine si avand o mai mare experienta este normal sa te cunoasca mai repede si mai in detaliu. dupa cele spuse mi-ai lasat impresi ca esti o persoana posesiva.te sfatuiesc sa discutati si sa stabiliti libertatea care sa o oferiti reciproc. daca vei continua sa il tii tot asa in frau vei constata ca se va raci sau chiar se va rupe relatia, pune-te uneori in locul lui.un inceput ar fi sa luati o pauza scurta si sa iti pui gandurile in hotarasti daca il vrei sau nu cu adevarat.