| Stefan2323 a întrebat:

Salut.Ma numesc Stefan am 14 ani.In februarie am cunoscut o fata care mi-a placut. Duminca am inceput sa vorbesc cu ea pana la ora 5 dimineata(eu aveam examen si ea stia asta).Am vorbit etc.Marti din nou am stat pana pe la ora 6 si aveam examen atunci am intrebat-o daca vrea sa stea cu mine mi-a zis ca se mai gandeste. Miercuri i-am zis "Buna,Ce faci" si i-a mi-a zis "Buna, bine m-am gandit la intrebarea care mi-ai pus-o si as zice ca da". Seara am intrebat-o siguri DA? si ea a zis ca nu stie ca ii este frica de gura lumii eu i-am zis sa nu ii bage in seama, nu conteaza asta ambii suntem foarte timizi.Pe mine ma doare fix in "Cur" scuzatimi expresia, de ce zice lumea conteaza sa fim amandoi fericitii.Astazi(joi)am iesit pe afara am vorbit ca eram singuri ca au vrut prietenii sa ne faca o farsa...atunci am tinuto pentru prima oara de mana, noi doi vroiam atunci sa ne sarutam dar a aparut unul dintre prieteni, el s-a dus si le-a zis celorlalti dupa ei au venit si au inceput sa faca mijtouri.Ea a inceput sa planga.Eu i-am zis sa astepte acolo 2 minute ca revin.M-am dus pana la magazin si i-am cumparat un cadou, i l-am daruit si atunci am primit primul meu, si al ei sarut.Mai pe seara am intrebat-o daca suntem impreuna ea a zis ca nu stie.Ce inseamna asta nu stiu ce sa fac o iubesc foarte mult si stiu ca si ea ma iubeste...

13 răspunsuri:
| Dizzyz a răspuns:

Mi-a placut povestea asta!
Deci, eu zic sa o faci in continuare sa se simta bine cu tine si, prietenii pune-i deoparte.
Bine, raspunsul meu este c-am acelasi cu a lui EUBMV89 dar ma rog, asta e si parerea mea!
Iti doresc sa fii fericit.
O zi buna!

| sabin89 a răspuns:

Scuze, nu am stiut ca nu ai tata.

| Demonull a răspuns:

HUaa...de parcă tu la vârsta aia nu te gândeai la gagici.o sa fii un tată RĂU.

| Demonull a răspuns:

Neata Stefane,pai dragostea asta,nu vreau sa te descurajez,dar e trecatoarehappyInsă te poți bucura de ea, adică sa o ții de mână sa te pupi cu ea, dar peste vreo săptămână nu vreau să te văd cu intrebări gen „Cum folosesc prezervativul?" Deci nu e nimic iesit din comun, sunt simple copilării, atâta timp cât nu o să vrei si ...stii tu.happy

| EUBMV89 a răspuns:

Incearca sa o faci sa se simta in largul ei atunci cand este cu tine si lasa dracu prieteni daca vezi ca pe ea o deranjeaza opiniile lor, pur si simplu cand iesi cu ea iesiti singuri si cand iesi cu prieteni fa tot posibilul sa nu fie si ea prin preajma ca sa nu se repete situatia. Daca vrei sa fii cu ea demostreaza-i ca intr-adevar o iubesti si ca nu te intereseaza de ceea ce zic sau cred altii.

| nuseu a răspuns:

Bai sabin ai atins o latura sensibila pentru stefan(joker) el nu are tata si de ce il faci prost nu stii ce fel de persoana este nu il cunosti, acesta baiat cred ca este mai destept decat tine, ba sunt sigur, am mai vazut eu tipi din astia care stiu doar sa critice dar ei nu fac nimic; pe scurt nu esti cu nimic mai bun ca el daca il critici, corecteaza-l sau ajutal ca sa demonstrezi ca esti mai bun

| onlychangeforlove a răspuns:

Nu mai insista atat de mult.s-ar putea sa creda ca o sufoci in vreun fel si sa nu mai vrea sa stea cu tine..ai rabdare! Tu i-ai spus sentimentele tale, i le-ai si dovedit..acum asteapta putin pana se linisteste si ea.love struck

| FanDrG a răspuns:

Stii ce ti-a mai ramas de facut nu? Intreab-o daca vrea sa fie cu tine, atat timp cat a zis ca te place n-are cum sa te refuze.

| kaynn a răspuns:

Invit-o in oras la un suc si vb deschis cu ea despre situatia ta si de glumele prietenilor tai.

| Stefan2323 explică:

Am intrebato astaazi de 2 ori si a zis ca nu stie...Nu pe mine ma deranjeaza pe ea o deranjeaza este mai timida decat mine si... sper sa ma ajutati va rog mersi eubmv89 si fandrg

| EUBMV89 a răspuns (pentru Stefan2323):

Stii ce spune-i ca tie nu iti pasa de ceea ce spune lumea si ca daca si ei ii place de tine si vrea sa stea cu tine atunci nu are de ce sa ii pese de ce sa o intereseze ce vorbeste lumea. Daca ai sta sa te iei dupa lume nu ai ajunge nicaieri si nu ai fi fericit niciodata. Lumea nu vorbeste niciodata din caritate ci intotdeauna o face din invidie.

| Stefan2323 explică:

Sabin,da eu nu am tata si mama am doar un frate mai mic si unul mai mare de 24 de ani, probleme?