| Salmankhan123445 a întrebat:

Salut!
Mă poate ajuta cineva cu o informație?
Un medicament bun pentru tratarea ejaculării precoce precum și pentru creșterea libidoului la bărbați?
Mulțumesc!
Apreciez seriozitatea.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ejacularea precoce, daca nu este cauzata de o problema fiziologica, este cauzata de masturbarea excesiva de-a lungul anilor si aceea nu se vindeca peste noapte ci usor-usor, in cateva luni sau poate ani, daca reusesti sa te controelzi si sa te masturbezi des.

| Jonas94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Masturbarea nu are nici o legătură cu ejacularea precoce.

| doctorandus a răspuns (pentru Jonas94):

Corect. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). „Sexual dysfunctions". În Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (în engleză) (ed. Third). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

| doctorandus a răspuns:

Atentie ca libidoul e una, iar capacitatea de erectie este complet altceva!

Altfel spus libidoul este pofta de a face sex, iar erectia este putinta de a face sex. Una e dorinta, alta e putirinta.

| doctorandus a răspuns:

Viagra nu sporeste libidoul. Viagra nu e afrodisiac.

| CIaudiu a răspuns:

@Jassmina, iar si iar vorbesti prostii. Masturbarea nu are nicio legatura cu ejaculare precoce. Stiinta a dovedit asta cert si raspicat. Totusi, imi poti arata un document oficial care atesta aberatia ta?

| BoboBobo6717 a răspuns:

Du-te la un ginecolog, o să îți prescrie el

| anonim_4396 a răspuns (pentru BoboBobo6717):

La urolog nu ginecolog ca nu e femeie rolling on the floor

| BoboBobo6717 a răspuns:

Și o să te trimită să îți faci si ceva analize, ceva probleme sunt pe acolo

| Tatsel a răspuns:

Lidocaina sau Maraton Forte.