| neneas a întrebat:

Salut,mereu cand dorm si ma scol am penisul piatra. 60% din timp sta piatra si ma enerveaza rau de tot.
Are 24 de cm si am 19 ani.
Sa nu uit ca-s la chiloti, pisat pe mine cand ma trezesc si e foarte enervant.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, masurarea nu se face de la gaura fundului, ci cu rigla pe deasupra penisului.
Cat priveste erectia si ejacularea spontana, ar putea fi din cauza unei ejaculari precoce de care suferi.
Fa-ti o iubita si incepeti-va viata sexuala, ca sa-ti ajustezi si elimini, problema ejacularii precoce.

| neneas explică (pentru Violleta2022):

Stiu eu cum sa masor.
Legat de sfatul tau uh. usor de zis, greu de facut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru neneas):

Nu-i greu de facut deloc!
Pe planeta asta sunt 3.5 miliarde femei si tot cam atat barbati.
In jurul tau zilnic circula cel putin 200-300 femei, din care, cel putin 10 sunt necasatorite, fara obligatii si fara iubiti.
Deci, in fiecare zi ai cam avea 10 sanse sa-ti gasesti iubita, trebuind doar sa zambesti frumos si sa inveti sa saluti politicos.
De acolo, totul merge usor inainte, cand fata iti zambeste, venind ca o confirmare ca a impresionat-o placut gestul tau si ca-i ok sa stea de vorba cu tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de asa numita ejaculare precoce care se produce imediat dupa instalarea excitatiei indiferent de natura acesteia. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales in cazul tinerilor/adolescentilor, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales ca acestea sa fie intretinute cu una si aceeasi persoana se va obtine experienta sexuala necesara pentru a putea coordona, controla si retine ejacularea pe o perioada dorita. Doar daca se procedeaz astfel, in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| raMLesS a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Corect, pe scurt,,, Da la buci si trece!,, laughing

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Unii sa plang ca nu de scoala si tu te plangi ca sta mai mult sculata.

| alina2k18 a răspuns:

24 cm zici? laughing
winking

| raMLesS a răspuns:

Mai da si tu la buci si trece laughing

| neneas explică (pentru raMLesS):

Conform raspunsului lui corbulalbrosu ar trebui sa merg la tarfe?

| raMLesS a răspuns (pentru neneas):

Eu n-am fost nici o data la femei precum e alina2k18, dar tu poti sa te duci... mergi de 3-4 ori sa-ti faci fanteziile si aia e laughing

| Quassaar a răspuns:

Nu vă mai satură Dumnezeu! Rău că-i mică și culcată, rău ca-i mare și sculata?

| raz0000001 a răspuns:

Erectie matinala, e normal.
Si probabil ai poultii nocturne si nu te-ai "pisat" pe tine.
Poti sa te autosatisfici si probabil nu vei mai avea parte de faze de genul.