| myssu a întrebat:

Saluthappymi-am cumparat azi un ondulator, si nu pot sa imi fac parul nicicum. poate nu il folosesc eu bine.imi spuneti si mie cum se foloseste, sau e mai bine cu videoclipuri.cum credeti
multumesc, si un an nou fericithappy
fundaaaaa!

1 răspuns:
| Crocaa a răspuns:

Salut! Cum imi place mie sa fur meseria altora, am fost la coafor cu o prietena si am observat cum se onduleaza parul.E mai greu sa te faci de una singura dar daca vrei doar cateva suvite ondulate e ok, o sa te descurci.Iei suvita de par, deschizi ondulatorul, pui suvita pe el intre cele doua "palete" de fier si rotesti parul pe ondulator pana jos.Ca si cum ai face cu un fir de ata pe un bat,il duci in spirala pana jos,il invarti pe el. Dupa ce ai facut asta, inchizi clapeta aceea si astepti putin, nu stiu cat sa-ti spun aproximativ 5 secunde, eventual poti numara tu in gand dar asa mai incet, cam cat te gandesti tu. Sper sa te descurci!