| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mie imi place foarte mult de o fata dar nu putem avea o relatie din cauza mamei sale care nu ii mai da voie sa aiba una.
Am incercat sa o conving sa vorbeasca cu ea dar imi spune ca mereu se cearta pe tema asta si nu vreau sa o pun sa aleaga intre mine si familie. Pur si simplu nu pot sa stau asa.

Deci, ma puteti ajuta cu un sfat?

5 răspunsuri:
| AlexT94 a răspuns:

Stii ce as face eu in locul tau? M-as duce frumos si as lua un buchet de flori(daca as stii ce flori ii plac mamei fetei, perfect) si apoi as merge si as discuta civilizat cu dansa! Teoretic, ar trebui sa inteleaga. Iti pregatesti discursul sau ma rog, ideile.Sa nu te balbai! laughing

Bafta!

PSbig grinaca vei face asta, imi trimiti un PM cu "rezultatul".

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fii langa ea cand are nevoie.
Nu complica lucrurile si mai rau, nu o pune sa se certe cu mama ei pentru tine.
Petrece-ti timpul cu ea si dupa un timp va vedea ca tii mult la ea si ca puteti fi din nou prieteni.
Daca mama ei nu vrea, nu inseamna ca ea nu vrea. Daca te iubeste nu ar asculta-o pe mama ei si ar veni la tine.

| LostInBubble a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Incearca sa fi prieten bun cu ea, sa o intelegi si sa o sprijini. Acum are nevoie de un prieten, avand probleme cu maica-sa. happy
Ramai langa ea ca un fel de cel mai bun prieten si nu o pune sa aleaga. Nu ii fa mai mult rau.

Cu timpul, vei putea sa fi iubitul ei. oficial! happy

| diia29 a răspuns:

Hey, nu'ti pierde speranta, o mama poate fi convinsa usor, cat de rea ar fi, poti sa vb tu cu mama ei, sa'i explici ca iti place mult de ea si chestii deasea...
dar de aemenea incearca sa o vb si cu fata de care iti place sa incerce si ea sa o convinga.

dar daca nu merge asa incercati sa aveti o relatie in secret, sa stiti doar voi doi, fara sa se certe ce mama sau alceva, si cand va fi momentul potrivit sa'i zici si mamei.
oricum daca o sa va iubiti nu o sa aiba mama ce sa faca, doar nu o sa o faca pe fata ei sa sufere...

sa'mi zici si mie ce o sa faci...
si daca o sa mearga relatia sa'mi zici...

ce parere ai de raspunsul meu?(am doar 14 ani)

| silviu67 a răspuns:

Ai putea sa purtati o discutie amandoi cu mama ei sincer pare sinucigas dar daca mama ei incepe sa te cunoasca poate va fi de acord happy merita sa incerci dupa mine sucess