| anonim_4396 a întrebat:

Salut

momentan ma place un baiat foarte mult și eu nu știu ce simt. mereu am problema asta, nu îmi cunosc sentimentele și uneori ajung sa regret ca nu am acționat la timp. cred ca as regreta dacă nu ii dau o șansă acestui baiat. faza este ca eu nu fac diferența între sentimente platonice și sentimente romantice, am mai avut confuzia asta și pe perioade lungi de timp. eu doar doresc o conexiune emoțională foarte strânsă, cum am cu cea mai buna prietena a mea (nu mi plac fetele, am simpatizat doar baieti toată viata mea). urmeaza sa ma vad cu acest baiat astazi, am o vaga idee cum arata, imi e teama ca nu o sa-mi placa cum arata. sper ca totul sa fie ok. alta problema pe care o intampin este ca eu mereu caut ceva mai bun. doar o data nu am facut asa si era pentru ca m-am atasat de acea persoana pentru ca eram disperata sa scap de altcineva si simteam ca m-a salvat.
ce sa fac? cum îmi pot rezolva sentimentele?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sentimentele se rezolvă prin acțiune. Fă ceva.

| just4ubr2015 a răspuns:

Du-te la un psiholog si discuta cu el ca sa nu suferi nici tu nici viitorul iubit ca nu e bine.