| userrTpu a întrebat:

Dati-mi un sfat!
Sunt bun prieten cu o fata de 3-4 ani de la distanta pentru ca locuiesc in alta tara dar suntem din acelasi oras, am facut acelasi liceu, nu am depasit limita prieteniei pentru ca ori eu ori ea in acest timp am avut o alta relatie, nu vorbeam zilnic dar ne cunoastem destul de bine si avem o parere foarte buna unul despre celalalt. Saptamana trecuta am fost in tara si ne-am intalnit, ea singura eu singur, din copilul pe care il stiam a devenit o frumoasa domnisoara de 20 de ani, (eu am aproape 25) mi-a marturisit ca sunt baiatul in care are cea mai mare incredere si ca ma apreciaza foarte mult si ar dori mai mult de la noi doar ca inca nu poate trece peste fosta relatie care ii incetoseaza mintea (fostul ei prieten a devenit cam violent, jocuri de noroc, alcool, nu vede practic progres langa el dar se simte atasata inca) insa vrea sa o astept sau sa-i fiu alaturi sa treaca peste asta dar nici sa nu ma indepartez de ea daca va reveni la fostul ei prieten...E o situatie confuza pentru mine! Ce reactie ar trebui sa am? Sa-mi pastrez prietenia(desi eu ma simt atras de ea) sau sa lupt sa o ajut sa treaca peste(destul de greu, fiind plecat in tara dupa cum spuneam mai sus). Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| DonGiani a răspuns:

Hmm interesantă situație... Cel mai bine ar fi ca sa lași puțin timp sa treacă sa vezi ce se întâmpla cu ea și cu sufletul ei iar apoi sa faci ceva decisiv. Eu personal asta as face. Spor.

1 răspuns:
| Apokales a răspuns:

As continua sa ii fiu prieten, cred ca este cel mai bun lucru pe care l-as putea face. Cred ca daca m-as apropia de ea, ar fi si mai confuza. Astept sa scape de prost si dupa ceva timp trec la actiune big grin.