| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa ies cu o fata de care imi place si care ma place si ea, doar ca am o problema. Ea imi zice ca nu e pregatita dr o relatie deoarece, in urma ultimei sale relatii "a ramas foarte inchisa si nu stie daca se va mai deschide", adica a suparat-o foarte tare fostul ei.
Cum pot sa fac sa se razgandeasca? Sa ii arat ca sunt baiat bun? Cat timp sa ii mai dau inainte sa o las balta?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Daca nu e pregatita,incearca s-o faci sa fie pregatita.
Daca vine mereu cu scuze de genu, renunta, chiar nu merita sa insisti si sa pari un disperat in fata ei si sa-ti pierzi timpul.
Fetele complexate sunt foarte dificile, daca vrei sa fi psihologu ei si sa-i asculti toate smiorcăielile si cum se plange de trecut, continua!
Daca nu, cauta-ti o fata cu capu pe umeri care e sigura pe ea si stie ce vrea.
Succes!

| Derude a răspuns (pentru ROB3RT89):

Inteleg, dar totusi cat timp ar trebui sa o mai las asa? Ca e adevarat ca nici nu ne cunoastem de mult timp

| OldSoul a răspuns:

Asta cu "nu e pregatita de o relatie" e o abureala de doi bani, ori nu stie ce vrea, ori nu esti ce vrea.
Ca daca te-ar place ar accepta indiferent cat a suferit in fosta relatie.
Tu poti sa faci ce vrei, dar nu cred ca o sa rezolvi ceva cu asta.

| peperonies a răspuns:

In traducere libera inseamna ca nu vrea o relatie cu tine ca esti nasol. poti sa citesti mai mult aici:
https://www.piticigratis.com/2011/02/zona-prietenoasa/