| catacata2018 a întrebat:

Nu am mai folosit TPU de foarte multi ani dar in momentul de fata sunt putin confuz.
Ea 21 eu 27, amandoi veniti dupa rel complicate dar cu destul timp de refacere. Ea era putin naiba dar extrem de dulce(blonda, ochii verzi, n-ai cum sa nu o iubesti). Intr- un final ajungem sa fim impreuna chiar daca la inceput voiam doar distractie si ajung sa o iubesc enorm. Ne-am mutat impreuna, lucrurile incepeau sa mearga din ce in ce mai bine, doar ea mici probleme cu facultatea, m-am oferit sa o ajut si asta am facut de fiecare data cand a avut nevoie. Credeam ca mi-am gasit jumatatea dupa multe esecuri in viata, ba chiar ne logodisem happy ea tot ma innebunea cu plecatul din tara, visa la o cariera in moda ( facea facultatea de arte) chiar imi placea entuziasmul ei. Nu ne doream decat sa stam impreuna, bine cel putin eu asa credeam. Imi tot repeta ca-si doreste sa fie independenta, ca nu are nimic in momentul de fata si ca daca eu ma voi satura vreodata de ea o voi lasa cu ochii in soare, ca vrea sa-si cumpere o casa sau sa stea cu chirie sa vada ca, contribuie si ea la ceva, chiar daca in perioada aia aveam amandoi niste salarii mizere, am refuzat sa o las sa plateasca. Ei ii era frica ca va ajunge ca mama ei, se va marita de mica si va ajunge sa se desparta dupa ce a facut 2 copii si sa nu se mai suporte cu barbatul cu care a fost. In fine, am reusit sa-mi schimb jobul si sa ma angajez la o multinationala cunoscuta, ea in timpul asta se angajase fara stirea mea la un studio de videochat. Dupa 2 luni in care mi-a ascuns asta, tremurand a reusit sa-mi spuna adevarul stiind ca si eu in tinerete am facut aceasta greseala. Cu greu am acceptat pana la un punct.Momentul in care a inceput sa-si ia si munca acasa. O gasisem la 2 dimineata fumand si tastand cu aia, ajungea sa-mi povesteasca ce facea la munca si care ce zicea, sa spuna numele ei adevarat ba chiar si pe al meu, unde locuieste, simteam ca innebunesc cand ajungeam in mall si-si cumpara n haine pentru job( o rugasem sa nu mai faca asta cand e cu mine ).
Aflasem ca are in cap sa se mute, ba chiar a spus unor prieteni apropiati, pana intr-o zi in care in dupa o cearta pe tema asta cu mutatul si jobul de ****, in timp ce eram la cafea, a hotarat sa-mi zica ca i s-a oferit un apartament de la studio in care sa stea pana-si gaseste ceva mai ok. Ramasesem blocat. Mi-a zis ca putem continua relatia si asa dar ea, gen sa ma duc sa raman si eu la ea asa cum a facut ea pana acum la mine, apoi s-a sucit ca-si doreste spatiu, nici ea nu stia ce vrea.(bine asta credeam eu ) I- am zis ca daca pleaca pe usa aia nu se va mai intoarce.
Intr-o dimineata cand eram la munca, a strans o buna parte din lucruri si le-a dus in acel apartament. Cand am ajuns ea mai venise doar sa-si ia ramas bun..am dus-o acasa, ne-am luat in brate, ne-am sarutat si plangand mi-a zis ca nu stie ce mai simte pentru mine, ca nu stie daca mai e iubire. Ne despartim si dupa un weekend primesc un telefon de la ea, ca n-am dat un semn n-am facut nimic.Ii propun sa ne vedem sa discutam, ajungem sa ne vedem, imi plange si spune ca langa mine avea tot ce-si doreste, o protejam, aveam grja de ea, oscila daca sa se intoarca sau nu, intr-un final tot a refuzat. Dupa inca un timp desi stersesem tot nr Facebook ma trezesc cu un msg din partea ei daca ne putem vedea sa discutam, chiar nu stiam ce mai vrea. Ne-am vazut acasa la mine unde se pare ca mai avea ceva de luat pentru facultate, bineinteles ca-mi tot reprosa ca nu o inteleg si na. O las sa plec, ba chiar o ajut pana la taxi, apoi dupa un timp plec dupa ea. O scot afara, bineinteles aceeasi discutie, ca nu stie daca ma mai iubeste ca nu-s ce. De data asta nu mai voia nici sa ma sarute dar cand a facut asta ma strans tare in brate si parca nu se mai termina sarutul ala. Am ramas fara job, am lovit masina si in momentul de fata sunt intr-o depresie continua, tocmai ce am aflat ca un prieten bun se dadea la ea, el incercand sa ma impace,
dupa ceva timp am intrat pe site si am vazut-o cum asculta muzica trista si povestea ca-i este dor de fostul. Am pus mana pe telefon am sunat, am intrebat de situatia cu dobitocul de prieten care-mi zicea ca tot ea il cauta si am aflat ca in mom de fata s-a mutat cu o prietena intr-o garsoniera, amandoua chatiste, bineinteles aceeasi replica nici acum dupa atata timp n-ai cum sa ma intelegilaughing. Am vb cu parintii ei, mi-au spus ca-i este dor de mine si ca-i evita si pe ei.
Sincer nu mai stiu ce sa fac. Simt ca o iau razna.
Adorm cu ea in gand si ma trezesc tot asa, am iesit cu fete destule, m-am si culcat cu unele si nu simt nimic. Imi cer scuze pentru povestea asta lunga dar nu mai stiu ce sa fac.
Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| RoCkKiD a răspuns:

Ai un subiect de roman de dragoste pe cap.

Sincer nu cred ca iti poate spune cineva ce sa faci, esti adult si alegerea este in mainile tale.

Daca o sa continui sa o cauti e posibil sa o recastigi, dar cine stie pentru cat timp, in definitiv a ales singura sa plece oricare ar fi motivul.
Unele femei simt nevoia de securitate si protectie intr-o relatie dar din pacate asta nu e totul, exista zeci de alte chestii pe care poate persoana respectiva la pretuieste si nu leg aseste langa tine. Chiar daca asta nu o face sa uite chestiile bune, pana la urma este o balanta si depinde ce a atarnat mai greu.

Eu personal as incerca sa am o discutie serioasa cu ea sa vad exact care au fost motivele iar apoi va dati mana si va vedeti de viata. O sa fie greu? foarte! dar timpul vindeca ranile si mai bine o cicatrice decat o rana deschisa pentru ani de zile.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tu ce așteptări ai de la o tipă care își câștigă existența făcând cea mai veche meserie?!? nici măcar nu știu la ce are nevoie de facultatea aia la care chipurile e înscrisă...
Ai mai avut o experiență, tot tristă din păcate, așa că trage-ți mucii și mergi mai departe!

| Andreeush a răspuns:

Eu nu înteleg cum poți să te gândești la ea. Ar trebui să o uiți.
Să nu o mai cauți și atunci când ea te caută să nu îi răspunzi.
E o curvă nenorocită care a profitat de tine. Nu merită să îți pierzi timpul cu ea.
Găsește o fată care să te respecte, cu care să nu îți fie rușine când ieși cu ea pe stradă.

| sofisis a răspuns:

Oooof. Ma facusi sa rad. Adica asa e ea independenta? Facand sex pe bani. Wow cw tipa de calitate, ce sa zic. laughing)))
Este strict genul de fata venita probabil de undeva de la coada vacii, care nu a avut mai nimic in copuilarie sau a avut parinti stricti si acum isi face de cap. Este o femeie slaba care a ales calea cea mai usoara de a face bani. Problema ei cu tine e ca nu ai sustinut o in "cariera". Daca acceptai in continuare si ti se parea ok ce face, ia sa vezi ce era totul roz. Daca tu esti asa de fraier ca la varsta ta sa sa stai sa bazai dupa o pustoaica ametita care nu stie de capul ei, e alegerea ta. De tine depinde sa iti revii. Nu de noi. Cred ca ti-ar prinde maxim de bine sa stai sa ii urmaresti chaturile...sa vezi cum se masturbeaza pentru toti obsedatii si eventual da-te un client si propune-i sex pentru bani. Ar accepta? Cred ca te-ar lecui. O sa isi revina probabil dupa vreo 25-28 de ani incolo. Adica sper ca nu vrea sa isi faca o cariera stabila din asta; Ghinionul tau si al ei este ca v-ati cunoscut in perioada in care pentru ea a fi fericita si independenta inseamna a iti infige un dildo in dos pentru 5 tokene....naspa de tine.

| catacata2018 explică (pentru sofisis):

Nașpa gravlaughingsimt că am fost călcat de o mașinălaughingaveam nevoie de cineva sa mă aducă în simțiri...fix așa gândesc și eu.că și tine ca și voi. tipa a fost extrem de cuminte, pudica o buna perioada de timp..nu aveai ce sa i reproșezi..nu mă gândeam că de la bani poți ajunge sa te înjosești in halul asta..adică și eu am câștigat destul de ok( bn..nu cat ea)) și nu m-am schimbat..am preferat sa am coloana. până la ea am fost cu tipe mai mari că mine și a fost o adevărată dramălaughingam visat cu ochii deschiși.e doar un copil ce habar nu are de viața ei. Îmi pare rău sau nu de timpul pierdut ..mulțumesc sunteți super tarihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

"Este o femeie slaba care a ales calea cea mai usoara de a face bani"
De ce ar fi slaba? Macar vaginul/sexualitatea ei valoreaza ceva.

Nu inteleg ce conteaza asa mult cariera, trebuie sa se concentreze pe cariera sa fie respectata si independenta? Asta e treaba barbatilor, treaba tipelor e calitatile de a fi o mama, de a-si intemeia o familie.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

HUH? Serios? Adica noi sa stam acasa la cratita intretinute? Nu mersi!
Si da, conteaza cariera. Cand o sa te intrebe fii-tu/fii-ta ce lucreaza mami, iar mami isi baga dildo uri in dos pentru bani sa te vad cum ii explici ca e o meserie ok si ca oricum nu conteaza. Nu stiu in ce lume traiesti tu, probabil esti bilionar in euro de spui ca femeia trebuie sa stea acasa ...ca altfel nu inteleg de ce ai alege o femeie care doar sta si creste copii.
Plus de asta calitatile de mama sunt putin umbrite de facut sex pe bani. Doar putin. Zic si eu...

| Crackman a răspuns:

Frate, pare rau dar... eu din momentul in care a plecat, nu mai are nimic cu tine. Unde scuipi nu mai stergi. Daca ea nu a vrut sa faca treaba asta sa mearga pentru amandoi, plus ca videochatul este o porcarie unde se gastiga, dar se uita toti... plus de asta nu este treaba cu o astfel de persoana.

| ElisaAna a răspuns:

Sa o uiti, punct. Tu nu vezi ca se joaca cu tine? E un copil imatur care nu stie ce vrea, nici nu te iubeste. Poate te-a iubit, dar i-a trecut. Un om care iubeste nu asa procedeaza. Stai in banca ta si nu te mai baga in rahat aiurea. De ce iti complici singur existenta cu astfel de parasute?

| catacata2018 explică (pentru ElisaAna):

Îmi place cum gândeștilaughing ideea e că am momente logice.că și tine dar am și momente in care. zici că sunt cu totul o alta persoana.mă irită. simțeam nevoia de un sfat

| ElisaAna a răspuns (pentru catacata2018):

Ai momente in care zici ca esti cu totul o alta persoana pentru ca inca tii la ea, te poate manipula asa cum a mai facut-o tot venind, plecand, venind si iar plecand. Tu ai de gand sa o primesti inapoi la nesfarsit, nu vezi ca se joaca? Vino cu picioarele pe pamant si axeaza te pe lucruri mai importante!

| Ravenous a răspuns:

Ooooook povestea asta e demna de o carte/film.
Parerea mea...lasa lucrurile sa decurga de la sine, daca e sa fie sortit sa fiti impreuna, se va intoarce la tine si va realiza unde greseste. Ii dai cate un mesaj ocazional sa vezi daca e bine. Sa nu creada ca ai abandonat-o (daca tot o iubesti asa de mult).
Intre timp, gaseste-ti ceva de facut sa iti fie mintea ocupata cu ceva. Incearca sa te dezvolti tu ca persoana. Ocupa-te de nevoile tale.