| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu e Mariana si am 14 ani.Imi place de un coleg din clasa, dar nu stiu daca si el ma place(de pilda:am dansat impreuna, vorbeste frumos cu mine si mereu imi zambeste, cateodata este foarte nervos. Vorbeste "urat"cu toti cei care ii ies in cale, dar cu mine nu). Problema este:el are o iubita, dar nu se intelege f.bine cu ea.Se intalnesc mai mereu in fata mea si vorbesc rar. Ce credeti? Simtim ceva unul fata de celalalt? Daca da, de ce nu imi spune? Va multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Pentru ca.la varsta asta, nu stie ce vrea, tine si la prietena lui si la tine si nu stie ce sa fac. Da-i timp, dar pana una-alta tu flirteaza cu el si daca tine la tine cu siguranta va vrea sa fiti impreuna :X
Mult succes si nu il presa!winking

| clauss a răspuns:

Cred ca cu tine s-ar simti mult mai bine si sigur ca te iubeste

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Stii am o intrebare, adica bea sau fumeaza ca stii ssau intampat cazuri in care vb cand erau beti frumos.Nuti face aluzii

| theodoraafi a răspuns:

Poate nu iti spune pentru ca crede ca nu il placi, sau poate ii este rusine. daca spui ca cu restul vorbeste urat, si cu tine se poarta foarte frumos eu cred ca te place.

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Eu zic ca intre el si fata aia nu e destula comunicare.si nu cred ca va tine mult relatie aia.winking. asa ca asteapta pana se desparte de ea.cand nu mai e cu ea. spune-i ce simtihappy... e alegerea ta.big grin. poate poate o sa fie ceva intre voi doi.winking

| Macho a răspuns:

O fata matura, dupa 16-17 ani care stie ce vrea face totul pentru un baiat care ii place cu adevarat. Am intalnite fete care stiind ca sunt cuplat continuau sa-mi faca ochi dulci si fel si fel de chestii, pentru a obtine ceea ce doresc, in cazul de fata baiatul.
Ai putea adopta si tu aceasta metoda, daca ai tupeul necesar si chiar iti place de acel baiat. Iubita lui iti este amica? Nu. atunci ce treaba ai cu ea? Continua sa vorbesti cu el, sa-i zambesti si sa il faci sa inteleaga ca tie iti place de el. Trebuie sa ai rabdare si sa astepti momentul oportun pentru al trage de partea ta. Iti doresc succes!

| zuzi a răspuns:

Si eu sunt de parere ca trebui sa mai flirtezi cu el si sa ai rabdare pana termina cu actuala... dar totusi incearca sa fii prea insistenta

| yzaangel a răspuns:

Incearca sa il intrebi daca cumva simte ceva pentru tine pentru ca daca continui asa poate cand iti va spune ca nu simte ceva pentru tine vei fi ff suparata( crede-ma ca si eu am trecut prin asta ). Incearca sa descopri daca simte ceva pentru tine.Iti va fi mult mai bine daca vei sti din timp acest lucru.Si daca chiar te place o va lasa pe acea fata si poate veti fi impreuna happy. sper sa fie asa cum vrei tu.winking