| anonim_4396 a întrebat:

Salut, o întrebare, în ultima vreme sunt balonată, oare sunt șanse să fiu gravidă? nu am făcut sex neprotejat și menstruatia am avut-o luna trecută, grețuri și vărsături nu am, dar când apăs pe burtă mă doare

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti balonata din cauza mincarii si a gazelor (băsinilorlaughing ) trage le si te vei simtii mult mai bine.

| MarianWLF a răspuns:

Din cauza alimentatiei, orice bautura carbogazoasa te baloneaza, painea in exces te baloneaza, mancatul prea tarziu, cafeaua cateodata, iti recomand un timp, macar odata la 2 zile sa mananci dimineata terci de ovaz, cu o lingura de miere sau scortisoara deasupra ori un fruct taiat, cum iti place tie, face minuni la digestie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa ți un test de sarcina. Și gata.

| Violleta2022 a răspuns:

Imbalonarea este de la mancare, nu de la o posibila sarcina.
Ia niste carbune medicinal sau bea 2 cani de ceai fierbinte si gazele din burta se vor elimina.
Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru balonare exista multe alte cauze.Nu prea inteleg de unde asocierea cu sarcina pentru orice simptom scos din context.Iar menstruatia apare numai in lipsa sarcinii! Daca luna trecuta ai avut-o si apoi nu ati mai facut sex, nu exista niciun risc de sarcina.

https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/balonarea

https://www.medlife.ro/......-tratament

https://www.drmax.ro/articole/balonare

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Miruna333 a răspuns:

Contact protejat, lipsit de accidente= 0 sanse de sarcina. Balonarea are legatura cu digestia, incearca sa identifici ce ai mancat in ultimul timp si ti-a facut rau. Poti avea si intolerante.

| Andra08032005 a răspuns:

Daca ai facut sex protejat 100% si ti-a venit ciclu stai linistita nu ai dc sa iti faci griji :*