| Dorina1994 a întrebat:

Cind esti gravida te doare burta? sau durerele sunt asemenatoare cind ai ciclu?
Nu am greturi, dar simt c nu e ceva in regula
Dar a trecut o luna de cind am facut sex-ul neprotejat, posibil abia acu sa simt dureerea in burta?
la a cita saptamana apar simptomele?
la a cita luna burta creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, cand esti gravida nu ar trebui sa ai dureri abdominale, dar acestea sunt posibile si atunci impun consult ginecologic. Greturile in sarcina incep cam dupa 5-6 saptamani de la conceptie, inainte de asta nu apare decat lipsa menstrei. Burta incepe sa crreasca cam dupa saptamana 9 de sarcina.

| ioana1704 a răspuns:

Esti sigura ca esti insarcinata? poate nu esti.fa un test de sarcina si apoi mai vezi...

| MissxD a răspuns:

Http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

In afara de asta, ai putea sa cumperi de la farmacie, pe ascuns, un test de sarcina. Asa vei descoperi mai simplu daca esti sau nu gravida :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti creste burta din prima luna. dar da, te doare burta ca si cum urmeaza sa ai menstruatie. numai ca, menstruatia nu mai vine. si te doare asa o zi dupa alta. e la fel de adevarat ca poate sa nu doara deloc daca esti insarcinata. si da, durerea e un pic altfel, parca mai localizata. fa un test de sarcina, neaparat dimineata, dupa ce te-ai trezit. daca iese negativ, stai linistita.