| Vilcan a întrebat:

O sa fiu direct. Nu o pot uita pe fosta iubita. Deja e a 3a relatie dupa ce ne-am despartit si tot nu pot trece peste ea. Am fost impreuna 2 ani. Stiu ca ar trebui sa nu mai am nicio treaba cu ea dar ea cand ma cauta ii raspund iar atunci cand nu am iubita imi mai petrec timpul cu ea dar fara sa ne impacam pentru ca ea nu vrea asta si pentru. ca are si iubit insa spunandu-mi ca pe mine ma iubeste. Ce as putea face?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu mai crede in toate capriciile si minciunelele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu e capabila sa fie intr-o relatie cu tine de ce-ti mai pierzi timpul cu ea? Nu o poti uita pentru ca nu ai lasat-o in trecut, daca tu o iei cu tine peste tot ( si in minte ) cum s-ar presupune ca ai sa o uiti? Sterge fb, id ei, nr de tel si mergi mai departe.

| TheRealDaniel a răspuns:

Daca ea este deja in a 3-a relatie inseamna ca vrea cumva sa gaseasca pe cineva la fel ca tine, ca nu te-a uitat. nu trebuie sa fii "amantul" ei, pur si simplu spune-i ca inca te gandesti la ea si astepta raspunsul ei, asa macar vei sti daca merita sa te gandesti la ea sau daca a fost in zadar, lucrurile pot o lua in 2 directii fie te impaci cu ea fie o vei uita fiindca este necesar (ea spunandu-ti ca nu mai tine la tine, desi este putin probabil dupa o relatie de 2 ani). Mult noroc.

| Vilcan explică (pentru TheRealDaniel):

Eu sunt in a 3a relatie. De fapt am fost pana acum 2 zile. Am decis sa stau singur o perioada pentru ca asa fac si alte fete sa sufere si nu e ok.

| AmaToaRea a răspuns:

Pai daca te iubeste de ce e cu alt baiat? voi va petreceti oricum destul timp impreuna incercati o impacare happy

| Andrada0025 a răspuns:

E de inteles, totusi au fost 2 ani. Si ea simte la fel, dar totusi nu stiti ce vreti. Mai bine o intrebi direct ce vrea si ce are de gand. Situatiile astea sunt cele mai dificile. Fii directa cu ea si spune-i ce ai pe suflet, presepun ca aveti tupeu, avand in vedere ca ati avut o relatie atat de lunga si in mare parte va cunoasteti.
E clar ca tu o iubesti foarte mult din moment ce ii permiti orice, nu o lasa sa fie sefa ta, nu intr-atat de mult. Toate au o limita.

| Vilcan explică (pentru Andrada0025):

Ea zice ca sunt prea gelos dar ea este exact ca mine, uneori mai rau si asta ma enerveaza la culme. Uneori zici ca e o fetita de 14-15 ani.

| Immortal69 a răspuns:

Pai te cauta doar ca nu vrea sa te piarda si vrea sa te amageasca, incearca sa nu te mai intalnesti deloc cu ea daca te face sa suferi, asta te va ajuta sa uiti si sa treci peste, sau daca crezi ca va sta cu tine si esti sigur de asta atunci vorbeste cu ea.

| SkepT a răspuns:

Daca inca mai tii la ea impacati-va.