| ClaudiuTita3 a întrebat:

Salut, of... am sa fac si asta... este o fata la mine in clasa, imi place mult de ea, este frumoasa (chiar cea mai frumoasa din scoala), amuzanta, desteapta si chiar eleganta. Problema este cu mine, sa ii spun ca imi place de ea? :'( Chiar nu stiu ce sa fac, daca ii spun ca imi place de ea poate o sa ma respinga, daca nu ii spun, poate sa o agate cineva) AJUTOOOR!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu actionezi in vreun fel nu castigi nimic. Daca actionezi si nu ai succes, nu ai pierdut nimic. Deci clar trebuie sa faci ceva.
Ofera-i un trandafir rosu (il poti duce la scoala intr-un tub de carton, vezi sa ai fiola in coada lui ca sa il tina proaspat) si spune-i ca este pentru cea mai frumoasa fata.
Sau alta idee ar fi sa o iei deoparte si sa o rogi sa te ajute. Ii spui ca iti place foarte mult o fata, nu ii spui cine, si ii ceri un sfat cum sa ii aratii fetei acest lucru. A doua zi executi cu ea, evident, ceea ce te-a invatat happy

| mont1saint2michel3 a răspuns (pentru SkyPilot):

E buna ultima idee.

| SkyPilot a răspuns (pentru mont1saint2michel3):

Exista ricul sa nu poti sa faci ceea ce te-a invatat. Sau, si mai rau, sa te refuze ceea ce face sa se piarda elementul-surpriza.

| SkyPilot a răspuns (pentru mont1saint2michel3):

Esti fata? Cum ai reactiona daca ti s-ar intampla tie asa ceva in ambele scenarii - iti place/nu iti place baiatul?

| ClaudiuTita3 explică (pentru SkyPilot):

Mersi multwinking

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă îţi e teamă să vorbeşti, fă-te remarcat prin gesturi mărunte. Dacă o vezi atât de inteligentă, o să fie suficient cât să remarce.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu esti si tu cel putin la fel de frumos, adica Adonisul clasei/scolii, amuzant, elegant si destept s-ar putea sa nu fii remarcata de ea sau si mai rau sa nu fii pe placul ei. Chiar ca poate deveni ceva nasooool.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si spune-i ca o iubesti tare. Daca ea te iubeste cu adevarat iti va raspunde cu aceeasi moneda.

| grab a răspuns:

Nu te duce asa la ea sa ii spui ca o iubesti ca si cum i-ai cere un creion cu mina.
vezi tu cum obtii cati mai putini spectatori in preajma voastra si incearca atunci o discutie simpla cu ea si mentioneaza niste aspecte la ea pentru care sa o complimentezi. se prinde ea, si daca te place o sa iti placa feedbackul ei happy

| sayWhaaat a răspuns:

E mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut.