| Andreea7000 a întrebat:

Hei. Am o problema putin mai complicata.
Eu sunt clasa a 7-a si am 13 ani. Imi place de un baiat din clasa, dar lui cred ca ii place de o alta colega de-a mea, care e super frumoasa, are ochi verzi, gropite, satena, si este slaba. Eu sunt satena, ochi căprui si sunt slabutica, nu foarte, dar sunt. Se zvonește ca lui ii place de ea. Deci nu stiu daca el ma place.
Dar, l-am vazut de câteva ori cum se uita la mine cam 30 de secunde, si azi am fost plecata si am stat la o masa. El a stat lângă fata aceea si eu m-am pus in fata lor, numai ca nu stăteam fata in fata cu el, ci mai la dreapta cu un scaun.
Lui i-a fost putin rau, si s-a dus la baie, iar atunci când s-a întors s-a pus pe scaunul din fata mea, nu pe cel pe care statea inainte. Si parca l-am vazut de 2 ori cum se uita la mine.
Si nu stiu ce sa fac. Eu sunt in clasa la invatatura a doua, deci sunt destul de deșteapta, iar el e sa zic asa,, oaia neagra a clasei". Aveam o perioada acum 2-3 ani când vorbeam prin mesaje, dar acum nu. Si daca o sa ii spun ca il plac o sa afle toata lumea, inclusiv diriga care o sa ii spună mamei si nu e bine.
Am nr lui de telefon, dar nu am curaj sa vb cu el.
Ce sa fac?
FUNDA.
P.S Nu imi spuneti ca sunt mica si sa imi vad de scoala, pentru ca sunt destul de desteapta.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| artmosfera a răspuns:

Meh
ți-aș zice să-i dai mesaj sau să-l suni, dar e posibil să nu iasă cum vrei tu și după tot tu să te simți nasol, *** happens all the time
poate fi vorba și de o atracție din asta fizică care poate să dispară în timp
tot ce-ți pot sugera e să faci în așa fel încât să nu ai de suferit și să-ți menții un vibe pozitiv
baftăăă

| anamariasibetty a răspuns:

Ar trebui sa incepi sa vorbesti cu el. Lucruri mici, teme si scoala si apoi dezvolti. Eu asa am inceput si inca imi mai place de acel baiat si acum vorbim mult. Imprieteneste te si cu fata aia de care se spune ca ii place si dupa o perioada vezi daca ea simte ceva pentru el. Daca nu, nu ai de ce sa iti faci griji. Nu ii spune ca il placi decat daca vezi semne si din partea lui, altfel sa o sa ajungi ranita. Sper ca te-am ajutat si tine-ne la curent cu ce se intampla intre voi.

| Andreea7000 explică (pentru anamariasibetty):

Sunt prietena cu aceea fata, chiar foarte buna. Nu spun ca suntem cele mai bune prietene, dar ne înțelegem bine. Ea mi-a spus mie ca îi place de alt baiat din clasa, dar tot o vad pe ea cum il imbratiseaza si invers.
Ideea e ca imi e foarte rusine si frica. Frica de ce nu stiu. Ma gândeam sa imi fac un cont de Facebook nou cu un alt nume si sa vorbesc cu el sa il intreb daca ii place de cineva. Dar nu merge sa ii trimit mesaj pe Facebook...

| anamariasibetty a răspuns (pentru Andreea7000):

Mai bine nu,nu ar raspunde necunoscutilor. Si daca se iau in brate,nu inseamna ca se plac. Si eu ma iau in brate cu unii baieti, desi nu ii plac. Revenind, ar trebui sa te apropi de el si dupa ceva timp vezi daca iti da seamne ca te place, daca nu ii poti spune so vezi ce zice, ca sa nu mai astepti.