| Cristian_Ion_1995 a întrebat:

Ok am si eu o problema si vreau un sfat

Am 16 ani si joc fotbal la Rapid si sunt la liceul Mircea Iliade. Imi palce de o fata care este in acelasi liceu si sta langa mine. Ei i palce mult scoala si mie dar eu nu am timp ca ia sa invat deoarece am multe antrenamente. Eu am o problema sunt foarte timid cand sunt cu fetele, a avut odata un meci si a fost si ia si e teren nu sunt timid, si dupa meci a venit si m-a felicitat.Eu am o verisoara care este buna prietena cu ia si am flat de la verisoara ca ma palce! Si eu o palc dar ea este mult cu scoala nu este cu moda si ce la palce la celelalte fete in vremurile nostre ii palce decat muzica si scoala nu pre stiu cu msa vb cu ia. Daca imi puteti da un sfat vasi ramane indatorat

Multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nu avea niciun rost sa zici ca joci la Rapid si la ce liceu esti.
Important e ca iti place o fata.
Deci, nu trebuie sa te iei dupa ea. Daca nu inveti ca ea nu inseamna ca esti prost sau inferior ei.
Ai 2 avataje : te poti imprietenii usor cu ea deoarece e prietena cu verisoara ta, iar 2 : te-a felicitat. Asta iti da un plus, se vede clar ca ii esti simpatic, poti intra usor cu ea in vorba!
Cere-i id-ul, invit-o la plimbare, pe afara, cu timpul la un suc... stii tu.
Acum incepe scoala si puteti sa va intalniti in fiecare zi, sa vorbiti, radeti, glumiti. Important e sa comunicati si sa-i oferi atentie.
O sa vezi ca nu e greu, conteaza primul pas facut de tine, adica sa intri in vorba cu ea.
Succes!

4 răspunsuri:
| Skeez a răspuns:

OK in primul rand lucreaza putin la gramaticawinking
Dar ca sa revenim la problema ta... uite un sfat simplu : afla mai multe despre ceea ce ii place ei si intra in vorba cu ea, vorbiti despre ce ii place, iar lucrurile o sa mearga de la sinewinking

Succes

| andruscastrr a răspuns:

Pff... invata sa scrii "ea" in loc de "ia"... poate asa ii va placea mai mult de tine.

| Cristian_Ion_1995 explică (pentru andruscastrr):

Lovelyc eu am spus ca joc la rapid deorece sa nu credeti cas gras nu stiu cum so abordez este o fire foarte inchisa a dat numarul de telefon 1 o fata din toata clasa si suntem 24 de copii deci... si este ff greu sa intri in discutia cu ia nu vb cu baiaeti cred ca din cauza parintilor care nu o lasa nici sa mearga cu baiati

| h3r a răspuns (pentru Cristian_Ion_1995):

Cred ca mie vroiai sa-mi scrii.
Nu e nicio problema, am inteles.
Si daca erai, ce? Puteai sa vorbesti cu ea oricum.
Nu iti face complexe. Fii putin mai tupeist si intra in discutie cu ea. Profita de orice sansa.

Succes!