| anonimca54 a întrebat:

Salut.Pastilele de a doua zi pot fi cumparate de la farmacie si fara prescriptia medicului?

Răspuns Câştigător
| GoguSteriade a răspuns:

Da, dar trebuie luate in 24 de ore de la actul sexual problematic.

| anonimca54 explică (pentru GoguSteriade):

Stiu asta.Dar pre exemplu daca ai avut contact sexual si nu a ejaculat in tine, a folosit prezervativul si etc.Tot trebuie luate?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonimca54):

Bună.
Nu mai trebuie luate, findcă ai fost protejată atât de prezervativ cât și de ejacularea lui în fara vaginului.
Pa, pa.

| anonimca54 explică (pentru Legiuitoarea):

Mersihappy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonimca54):

Bună din nou.
Cu plăcere și ai grijă de tine.
www.seximus.ro
Pa, pa.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru anonimca54):

Nu

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, pot fi cumpărare și fără prescripție. Mare grijă, sunt dozări mari hormonale, nu se pot administra mai mult de două ori pe an, în concluzie nu face din această metodă de urgență una permanentă!
Pa, pa.

| Dianaㄨ a răspuns:

Da,sigur ca da!

| anonimca54 explică (pentru Dianaㄨ):

Deci se pot cumpara si fara prescriptia medikului.Da?

| Dianaㄨ a răspuns (pentru anonimca54):

Da!