| meinteil a întrebat:

Salut pe bune ca nu stiu unde gresesc adica in ultima perioada am iesit cu cateva fete am mers sa mancam ceva ne-am plimbat le-am facut sa rada toate bune si frumoase la final spuneam ca ar trebui sa ne mai vedem si ele erau de acord.
Ei dupa acele intalniri nu am mai primit nici un mesaj din partea lor in schimb le-am dat un mesaj sa vad ce fac cum mai sunt daca ar mai dori sa ne mai vedem si in schimb nici un raspuns, am mai incercat lucrul asta dupa 2 zile am zis sa nu fiu prea insistent si....nimic.
Sincer chiar nu stiu unde gresesc si sunt demoralizat rau de tot adica arat ok am 1.85 82 kg am un loc de munca bun nu sunt laudaros sau ceva stiu sa vorbesc vorba frumos civilizat dar tot nu merge nu am baut sau fumat vreodata.
Nu,nu sunt pocait laughing) pur si simplu nu am vrut, am vrut sa fiu sanatos si sa nu am vicii.
Cineva mi-a zis ca ar trebui sa ma port mai golaneste cu ele adica fetele nu vor un baiat bun papa lapte dar lucrul asta nu il pot face si nici un papa lapte nu sunt adica stiu sa impun respect daca vreau.
Chiar nu stiu ce sa mai fac sufar sincer de 5 ani ca nu am mai reusit sa imi gasesc pe cineva care sa fie langa mine.
Recunosc am incercat sa ma intalnesc si cu fete din alte judete insa dupa un incident groaznic am hotarat doar sa caut fete din judet(Constanta) dar tot fara nici un succes.
Am inceput sincer sa prind frica fata de femei vazand ca nu pot intelege ce anume doresc.
O sugestie, doua va rog?
Mersi

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ai fost prea direct cu fetele, unei fete îi lace sa fi putin indiferent in sensul sa nu o agasezi cu mesaje de tipul cand ne vedem, ca este clar si pentru ea ce vrei tu adica sex, iar cine ti a zis sa te porti golăneste cu fetele este un bădăran care el asa face, o sugestie ar fi sa i ei pauză, sa nu le mai trimiti niciun mesaj sau sa le suni, lasa le pe ele sa te caute, acum s-a schimbat mult epoca, inainte bărbatul căuta femeie, el o curta, acum este invers, fata vine la băiat ea il caută, daca fetelor le-a plăcut de tine si sau simtit bine cu tine te vor cauta, daca nu le-a plăcut nu ai ce sa faci, degeaba le agasezi si le plictisesti cu mesaje ca nu vei obtine nimic, decat te vor bloca pe whatsap sau i si vor schimba numărul de telefon si tu ai de pierdut, lasa timpul sa rezolve ca si o rană nu poti tu sa grabesti vindecarea, ci timpul. Sigur fetele alea nu sunt pentru tine, o sa gasesti tu pe alta care va fi 100% a ta. Ce varsta ai? Mersi.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar daca ai avut pe cineva in urmă cu 5 ani, de ce numai sunte ti impreună? Poate ai si tu vreo vină in povestea asta, si daca ne poti spune ce incident groaznic ai avut in Constanta, faptul ca ai un serviciu este excelent, dar pentru o fată este nevoie de mai mult trebuie sa fi si tu un om bun ca degeaba ai serviciu daca cand vi acasa te certi cu ea, ea ce sa facă? Pe ea nu o sa o incălzeasca cu nimic ca ai tu bani daca te porti urit cu ea sau esti violent, ea te părăseste ca nu vrea un asemenea om la ușă, numai conteaza in clipele alea ce salariu ai.

Răspuns utilizator avertizat
| Ara997 a răspuns (pentru meinteil):

Fereasca sfantu' ce povestesti tu, omule... bine ca ai scapat viu.
acum restul se va rezolva, uita-te atent in jur dupa cum te descri esti ok, cu siguranta te-a remarcat vreo fata, da e posibil ca ea sa astepte s-o identifici asa ca intinde antenele in grupul de amici, colegi de servici etc...aia au si ele surori, cumnate etc, du-te la petreceri civilizate, nunti si alte din astea si ai sa -ti gasesti cu siguranta pereche. bafta

| MidnightR a răspuns (pentru meinteil):

Problema s-ar putea sa fie la ele.Cine stie ce fite sau idei au prin cap.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am patit-o si eu de multe ori, merg conversatiile "unse", vad ca sunt placut, dar cand incerc ceva, dispare fata. Cel mai prost lucru pe care il poti face, este sa insisti.
Daca o cauti doar o data, s-ar putea, dupa ce nu iti raspunde in prima faza, sa te caute ea. Dar daca functionezi normal, s-ar putea sa nu mai ai tu chef de ea.
Nu iti bate capul, e greu sa faci o fata care te place dupa aparente, sa gaseasca la tine si lucruri pentru care sa te placa cu adevarat.
Majoritatea se uita cum iti faci parul, ce masina ai, si unde ti-ai dat check-in... Ies cu tine pentru lucrurile astea, apoi se plictisesc, cand vad ca nu le canti la chitara, si nu ai vila in Beverly Hills.
Nu spun ca femeile ar fi toate niste materialiste in cautare de basme, dar... Fereasca D-zeu, ce asteptari telenovelistice au unele.

| GoldenZenith a răspuns:

Fetele vor băieței răi, nu te-ai prins? Nu le plac băieții liniștiți și la locul lor. Trebuie să le dai o palma, sa fii boschetar sau drogat și sigur ai șanse.
Caută fete/femei cu principii și cu o mentalitate așa cum trebuie, nu d astea de duzina.

| Dragoş553 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sper ca esti sarcastic.Nu vreau sa fiu acum sever dar acest fapt este extrem de retardat. Dacă fumezi si bei alcol cu ce te schimbi făța de mine? Esti mai misto sau ceva?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Dragoş553):

Bineînțeles că nu vorbesc serios, nu sunt atât de nebuna. Mă refeream la faptul că genul asta de băieți le place fetelor.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru meinteil):

Ai noroc daca dai peste vreo pocăită, ceva laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru meinteil):

Atunci, ai dreptate! O sa ramai necăsătorit. Felicitări! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru meinteil):

Specii rare, dragul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Se mai cauta 'boschetarii'? Ca la mine in zona, au ramas nef...luierati, aia rebeli ce fumau de la 9 ani, se bateau si nu mergeau la liceu decat ca sa joace fotbal, dar ne colectau toate 'bunaciunile' iar noi, astia mai spalati, mergeam pe la scolile agricole dupa ceva disponibil rolling on the floor

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

rolling on the floor ce norocoși! Îh.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Au fost!
Ca acum, aia dau cu matura prin depozite, si rar se rataceste cate una ok, pe la ei prin asternut.

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Fiecare cu ce poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa te apropii sexual cu una dintre ele, de obicei ar trebui in a 2a sau a 3a intalnire. In unele cazuri chiar si in prima

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

Nu trebuie sa pomenesti de sex, ar trebui sa se intample natural, din cate am vazut ai iesit o de cateva ori cu ele
Nu tu esti de vina dar fetele din ziua de azi se plictisesc repede, ele au mai multe sanse sa schimbe partenerii ca sosetele mai ales in sec 21 cand o sumedenie de tipi le ofera atentie
Dar sa nu uiti de ce iesi cu ele, sa ajungi la sex cat mai repede posibil. Ca altfel iti scapa foarte repede dintre degete