| RoBeRTin321 a întrebat:

Penisul meu este puțin rupt la coroana cand îl "belesc",si chiar și în spate lângă ata.Pot să îl "belesc" fără probleme, dar e așa rupta pielea de la coroana.Și de asemenea la baza penisului (la cap) este puțin vânat.Dau funda big grin P.S:Scuzați termenul "belesc".

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil te referi la santul balanopreputial cel existent intre gland (cap) si trunchiul penisului. Daca ai vreo leziune in acel loc ar fi indicat sa fii consultat de un medic urolog pentru a preveni o posibila infectie. Sanatate

| mihai69 a răspuns:

Termenul corect este „decalotare"; dar ce înțelegi tu prin coroană - chiar nu îmi pot imagina. O fi vorba despre gland?

| RoBeRTin321 explică (pentru mihai69):

Coroana adica pielea de sub capul penisului.

| Emilian65 a răspuns:

Ai dureri cand il decalotezi(belesti)? Daca nu ai dureri, stai linistit ca nu este nici o problema. Asa apare penisul dupa ce s-a rupt "ata"

| FabyAlaDeLaKarrfur a răspuns:

Si care e intrebarea?