| candaceswiss a întrebat:

Pot cumpara prezervative de la farmacie si merge sa cumpar la bucata? Adica, sa zic 10 bucati. Sunt baiat, 25 de ani si nu am intretinut pana acum vreo relatie intima, si nu vreau sa ma fac de rusine la farmacie.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele se vand in functie de modul lor de impachetare care poate fi 1 buc/pachet insa de obicei sunt 3buc/pachet. Cele comercializate la farmacie se considera ca ar fi "mai garantate" fata de cele cumparate din magazine, supermarketuri, mall-uri etc. Insa intotdeauna indiferent de unde le vei cumpara, trebuie in mod obligatoriu sa verifici termenul de garantie. Spre amuzament iti prezint un banc : Un puști intră în farmacie și întreabă:

- Aveți prezervative?

- În primul rând, îi răspunde farmacista, prezervativele nu sunt pentru copii și în al doilea rând să-i spui tatălui tău să vină singur să ș le cumpere pentru că sunt de diferite mărimi!

La care puștiul raspunde:

- În primul rând, prezervativele nu sunt pentru copii, ci sunt împotriva copiilor, iar în al doilea rând nu o să-i spun nimic lui tata pentru că sunt pentru mama, care pleacă în delegație și nu are cum să știe mărimea... încă. Te poti adresa cu incredere farmacistei.Succes

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Poti cumpara de la supermarket. De obicei sunt in pachete de trei, de ce vrei neaparat la bucata?

| e1xtz a răspuns:

Mergi mai bine la 'supermarket', sibpe lângă alte produse pui si o cutie de prezervative, nu baga nimeni in seama acolo in comparatie cu farmacia unde mai sta o mamaie si o doamna cu reteta in mana asteptand dupa tine sa cumperi prezervative la bucata.
Daca nu la un chiosc, ca si acolo au...si privind întrebarea 'la bucata', mi se pare si aiurea sa cumperi unul, daca îl rupi in timp ce il desfaci, manevrezi, daca vrei sa o mai faci o data, etc.
In general vin in pachete de 3 si costa in jur de 5 lei, asa ca daca ai bani de unul o sa ai si de o cutie... fata mă gandesc ca exista!