| alexandrurap a întrebat:

Salut prieteni! am nevoie de un sfat matur, cu 2 zile in urma prietena mea zis ca vrea sa punem puct dar nu am inteles decizia concreta, totul era atit de confuz, acum 2 zine nu am schimbat o vb,nu stiu ce sa fac sa scriu, sa o intreb cum se simte, ce mai face? sau sa las sa treaca starea asta de confuzie nici nu mai stiu cum sa o numesc! mersi anticipat

7 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Momentan las-o să se mai liniştească. Poate are nevoie de o perioadă singură. Mai las-o puţin să se liniştească, apoi o poţi căuta să vezi ce mai face. Dacă n-o să vrea să vorbiţi, asta e, continuă-ţi viaţa.

| Andreea357 a răspuns:

Poate vrea sa vada daca o cauti, daca iti pasa de ea. Eu zic sa incerci sa o cauti daca observi ca e indiferenta si etc.ii mai lasi timp!

| neutrino a răspuns:

Nu incerca sa intelegi psihologia feminina, pentru ca nu vei reusi. Admira-le si iubestele asa cum sunt, si de cate ori ai ocazia. Totusi, in cazul de fata, ai facut tu ceva ce a fost pe neplacul ei si acum s-a suparat. Incearca sa o suni sa va clarificati, si daca refuza totusi, mai las-o putin timp. Poate ca are nevoie de cateva zile de liniste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand o fata iti da papucii, daca nu te suna plangand in aceeasi zi sa uitati de ce s-a intamplat mai devreme, inseamna ca nu te mai place.
Revino-ti, esti baiat, sentimentele tale pot fi controlate. Obisnuieste-te ca nu o sa mai fie nimic intre voi, si in timp o sa scapi si de suferinta.
E normal sa-ti vina s-o suni, sa vezi ce mai face, dar e mai bine sa nu o cauti direct, eventual incearca sa afli ce mai face de la un apropiat de-al ei, urmareste-i facebook-ul (desi o sa posteze doar chestii pe care stie ca o sa le vezi).
Acorda-ti timp si o sa iti dai seama si ce s-a intamplat, cand n-o sa-ti mai pese. Gaseste-ti alte ocupatii, ceva care sa-ti manance timpul zilele astea, ca sa nu te mai gandesti doar la intrebarile care nu au inca un raspuns.

| stark47 a răspuns:

Eu sunt foarte impulsiv si intodeauna imi doresc un raspuns la o intrebare, uneori tind sa duc prea in extrem aceasta calitate si ranesc pe cei din jur punandu-i in situatii dificile.acum te sfatui pe tine sa faci ceea ce eu nu aplic din cauza constitutiei mele,stai deoparte pentru o vreme,las-o sa isi puna gandurile in ordine fara sa o ajuti tu in vreun fel, iar apoi iti vei primi raspunsurile la intrebarile pe care le ai.
in timpul pe care il dai ei, iti poti pune si tu gandurile in ordine, sa iti dai seama ce ai facut gresit de sa ajunsa in etapa asta si ce e de facut in cazul unei impacari, insa si ce e de facut in cazul unei despartiri complete.
eu personal am pierdut persoane la care tineam foarte mult iar acum regret in fiecare dimineata cand ma trezesc faptul ca nu m-am putut abtine.
nu vrei sa treci prin asta crede-ma

| Sinchevici_Maria_1987 a răspuns:

Dai pace un timp poate doreste sa fie singura un timp, poate are niste probleme personale care nu le poate impartasi cu tine, in cel mai rau caz poate a aparut un alt baiat. Bafta mai departe pa.

| Gabi_Bibi_1999 a răspuns:

Nu o innebuni cu mesajele, dar totusi trimite un mesaj ceva!