| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Un sfat ce ar trebui sa fac big grin. Eu cu prietena mea ne-am certat dintr un motiv banal si o perioada n am mai vorbit. Dupa cateva zile de la cearta urma venirea zilei de nastere."fiind certati in acea perioada nu i am urat la un multi ani! trebuie sa recunosc ca am gresit enorm aici... dupa o perioada ne impacasem si totul era "ok" sa zic asa! Dupa o anumita faza mi am incalcat un compromis si s-a suparat enorm, treburile incepusera sa se raceasca, primind un raspuns:trebuie sa iau o pauza ca nu mai am incredere in tine etc.Mi am dat seama ca am gresit enorm, mi-am cerut scuze si mi am asumat ca am gresit si ca vreau sa schimb situatia.Am mai vorbit 2-3 zile explicandu-i ca nu e ok sa lasam in urma 4 ani si ca tin la ea si daca mai simte ceva pentru mine.: a zis sa nu fortez lucrurile, ca le fortez prea repede si ca in momentul actual nici ea nu stie daca mai simte ceva pentru. mine cam dezamagit-o. Dupa am zis ca is destul de matur sa inteleg si ca o voi lasa in pace, am blocat Facebook, insta etc. dupa ca dc am facut asta, bine inteles a sunat si la telefon A dat de inteles ar mai tine la mn..cand o dadea pe nu ca am dezamagit-o.Am mai vorbit cu ea da nu am mai deschis subiectul dintre noi 2, imi raspundea da greu. Dupa am considerat sa nu i mai scriu sa ii dau un timp de asteptare si poate imi va simti lipsa.N am mai vb cu ea de 7 zile si pe 1 martie urmeaza sa aiba un examen pentru. marire de salariu si am zis sa ii urez succes si o primavara frumoasa, pe 4 vine in orasul natal si nu stiu daca e sa o, ocolesc sau sa fiu indiferent cu ea, dc zic asta: avem o cafenea unde acolo ne bem cafeaua in weekend si sigur o intalnesc. Si pe 8 martie sa ma duc in orastul actual sa i ofer un buchet de flori...acum sa nu ma respinga.Ce sfaturi imi mai puteti da sa o recastig?

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Acum de ce ai mai vrea să o recâștigi?
Îți pasă de ea? Dacă îți pasă, cine e de vină că te-ai purtat așa?
Ea te-a iertat odată, dar probabil nu e dispusă să te ierte permanent. Așa că, nu cred că mai ai ce recâștiga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum ea a renunțat la tine.
Nu te mai vrea.
Mergi mai departe.ea poate are pe altul.
Dacă te vrea, te cauta ea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E stresata si cu invatatul...plus ca o mai bateam si eu la cap cu impacarea.E o fata matura, daca avea pe cineva nu ezita 1 sec sa mi recunoasca.

| maratonymario a răspuns:

Esti cretin rau vere, lasa fata in pace si n-o mai baga in seama aschilopatu dracu