| Patry_1402 a întrebat:

Buna tuturor, este pentru prima data cand am nevoie de ajutorul vostru :(.
Totul a inceput cu 4 ani in urma cand l-am cunoscut pe el, tot de atunci suntem impreuna. Pe vremea aceea eram doar 2 pustani, eu avand 15 ani iar el 17, am petrecut primi 2 ani minunat impreuna, fara certuri, probleme etc. In 2010 lucrurile s-au schimbat total. au aparut o multime de lucruri care nu au facut altceva decat sa distruga tot ce a fost mai frumos. Lucrurile intre noi s-au racit, nu din cauza ca nu ne mai iubim, eu il iubesc enorm. Dar el a fost plecat o perioada de timp. Dupa ce a revenit parca nimic nu mai mergea. De 2 luni de zile se comporta de parca nici nu exist, nu imi mai da dovada de nimic nici ca ma iubeste. Pur si simplu il simt distant. parca nici nu am mai fi impreuna.Eu am incercat sa vorbesc cu el, i-am cerut explicatii. Mi-a spus de curand ca ii trebuie timp sa se gandeasca, are nevoie de o pauza pentru ca e confuz si nu mai stie ce simte. Dar eu din cate am inteles de la prieteni si cunostinte e vorba de ceva mai mult. e posibil sa existe o alta. Nu stiu cum e posibil va scriu cu lacrimi in ochii. El a fost si va fi totul pentru mine. Cu el am impartit cei mai frumosi ani din viata mea. de la cele mai frumo ase clipe pana la cele mai banale lucruri. El m-a invatat cu e viata cu adevarat... sunt prea multe. Va rog mult de tot, vreau multe pareri, sfaturi. orice... Dau funda si voturi. Tot ce a mai ramas e asta http://www.youtube.com/watch?v=WwS4fF1Y1os&feature=relat ed.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg ce simti...si ma doare,pana si pe mine.
E un moment cumplit de greu,sa vezi omul iubit,asa,pierzandu-se undeva,indepartandu-se de tine.
Nu trebuie, totusi, sa te lasi prada durerii si lacrimilor.Trebuie sa lupti pentru dragostea voastra.Si nu cu lacrimi.
Lasa-i spatiu si da-i timp,sa inteleaga ce i se intampla. Poate ca o alta fata il atrage prin noutate si alt fel de a fi,dar tu ai avantajul celor patru ani,care atarna foarte greu...
Fii demna, nu insista, nu te pune intr-o lumina defavorabila in fata lui plangand sau reprosand...Fii calma, zambitoare si proaspata mereu si asteapta.
Ofera-i pauza de care are nevoie, chiar daca mori si invii in tine de o mie de ori.Nu-i arata nimic din suferinta ta,nu se va intoarce din mila la tine si nici nu cred ca tu sa vrei asa ceva.
Am vazut clipul vostru de trei ori,va potriviti tare bine, sunteti tineri si frumosi amandoi si va iubiti.
El, pare sincer si deschis la suflet si bun.Nu e genul de baiat care sa minta sau sa insele si cred ca si pe el il doare tare situatia in care sunteti,nu e un usuratic.
In el se da acum o lupta surda intre impresia puternica pe care i-a facut-o cealalta fata si dragostea voastra de patru ani.
Adu-ti aminte cum erai la inceput,adu-ti aminte ce a iubit el la tine si, fii convinsa ca daca le-a iubit o data, le va iubi si a doua oara.Trebuie doar sa-i reimprospatezi memoria.
Lupta pentru dragostea voastra, oricat de singura te simti acum, oricat de pustiita!
Inca poti sa castigi!

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Au. Povestea ta si video`ul ala ma sensibilzat.

Lasa-i pauza. Ai avantaj, oricum. Crezi ca uita el asa usor 4 ani din viata lui? Pentru ca eu nu prea cred. Fi cum erai la inceput.

| Roberta a răspuns:

Phh e minunat ceea ce spui tu sad E ciudat uneori cand dragostea adevarata se transforma in indiferenta, ura etc. Dar cel mai nasol lucru e ca nu putem face nimic pentru a putea schimba nimic. Deci s-a revin 4 ani cu siguranta nu se pot sterge asa usor, nici de vrei.Din tot ce am inteles el vrea sa-si faca ordine in ceea ce simte. si crede ca va reusi de unul singur. Tu fi fata desteapta profita si adui aminte de cum erati candva. Pt ca oricare ar fi alta nu poate fi ca tine, daca tu ai fost atata timp cu el, si pun pariu ca si lui iar fi greu s-a o ia de la inceput cu alta. Tu dai timpul necesar daca el chiar vrea. app frumos filmul, se vede cat va iubeati atunci. Bafta:*

| Paula007 a răspuns:

Trist si induiosator. dar care e problema ta in final? daca el mai vrea sau nu sa fie cu tine. si daca el nu mai vrea, orice am zice noi sau ai face tu... el nu va mai fi cu tine. asta e, te impaci cu ideea si mergi mai departe. sau stai si plangi dupa el ca o copila. ai prefera sa ramana cu tine din mila?

viata e asa frumoasa, daca asta nu ti-e destinat, gasesti tu altul.

| Colla a răspuns:

Stiu ca il iubesti si imi dau seama din ce ai scris, dar eu ca baiat cand voiam sa ma despart de o fata fara sa o fac sa sufere mult ii spuneam la fel ca vreau o pauza ca sentimentele mele s'au schimbat si chestii din astea.Tu spune'i ca'i acorzi pauza deci daca il iubesti lasa'l sa se gandeasca si gandeste'te si tu ca sunt multi altii ca el.Insa el s'ar putea sa revina la tine daca chiar te iubeste in mai putin de o saptamana-2.Mult noroc.

| cristiano9 a răspuns:

Probabil se simte sufocat... cred ca mai bine ati sta de vb serios, destul de serios si vedeti ce e de facut... sau incercati o vacanta, doar voi 2, intr'un loc retras multa bft!

| Marius21George a răspuns:

Fetito te inteleg perfect prin ce simti! ITI TREBUIE MULTA TARIE DE CARACTER...Sunt sigur ca te-a iubit si poate te mai iubeste.Este foarte confuz pentru ca poate DA a cunoscut o,, alta" dar daca te iubeste si + ca mai sunt si cei 4 ani in spatee cu tine va ramane.Insa va trebuie sa faci o schimbare de comportament in legatura cu tine.1 la mana : nu insista sa iti dea un raspuns urgent (lasa timpul sa decida) 2 la mana : putina indiferenta fata de el.Nu ii mai arata ca il iubesti atat de mult.Pe noi baietii ne provoaca mai mult o femeie tare de caracter decat una plangacioasa care provoaca mila! Te inteleg perfect si iti suntem alaturi! Sa fii iubita

| darius_9829 a răspuns:

Viata merge inainte domnisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, nu stiu ce sa-ti spun, decat imi pare rau pentru voi. cand am citit randurile scrise de tine si am vazut si filmuletul, practic mi-au dat lacrimile sad ai taria sa mergi mai departe. si : "fetele mari nu plang!" :X:X:X