| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o, problema. De 2 saptamani cunosc o fata cu care mam inteles foarte bine. Aceasta fata are 15 ani si are un preten de 8 luni de zile. Tipul are 18 ani. Pana aici totul bine, e problmea de acum incepe, acesta nu se comporta prea frumos cu ea. nu o baga in seama cand e cu colegi... se de curand se intereseaza de o colega de a fetei. adica chiar pretena lui mi-a zis ca a intrebat-o ce face colega ei, pe urma ea o intrebat de el.
Io am tot vorbit cu ea si am ajutat-o dar tipu a aflat ca vb cu mine chestile de genu si problemele dintre ei si ea interzis sa mai vorbeasca cu mine, asta fiind de curand, mie foarte greu sa nu ii scriu un mesaj de noapte buna sau de buna dinmneata, sa o intreb cum se simte. Nu stiu ce sa fac sincer, constinta "imi zice" sa ii scriu, alta parte sa o las. Eu nu vreau sa ii creez prbleme cu acel baiat dar stiu destul de bine ca nu e fericita pentru ca ea interzis sa vb si cu cativa prieteni din copilarie. cu care a copilarit. Nu stiu ce sa fac, va rog frumos ori ce sfat mi-ar fi de folos sad Vreau sa o ajut... vreau sa stie ca ii sunt alaturi.

Multumesc Anticipat pentru ca miai citit aceasta problema.

9 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Inteleg ca vrei sa o ajuti, dar sa-r putea sa sara la tine ala de 18 ani, sa nu dai de probleme apoi

| KeporLove a răspuns (pentru M1hai):

Sincer asta nu ma inpresioneaza de loc pentru ca daca el va face ceva il pot da in judecata find ca eu inca am 17 ani + cred ca fata o sa vada ce a avut langa ea.

| Danysan a răspuns:

Eu cred ca tie iti place de ea laughing. Daca citesti ce vb cu ea la 2 jumatate noaptea frustratedas-o in pace -tu ai poti da sfaturi si atat -ce crezi ca poti face mai mult -Doar nu il poti tu face pe ala sa se poarte cu ea mai frumos-asa ca deocamdata cat e cu ala -stai calm si lasa mesajele-gaseste-ti o iubita!

| KeporLove a răspuns (pentru Danysan):

Nu e vorba ca imi place de ea. Eu sunt genul de baiat care uni ii caracterizeaza "Fatalai", imi place sa respect si sa rasfat o fata de cate ori am ocazia si chiar daca nu as fi genul de baiat mai "sensibil" as sti destul de bine ca nu e corect ceea ce face el cu ea, el poate sa se distreze si sa vb cu altele dar ei ii interzice chestia asta. Banuiesc ca tu esti fata, tie tiar conveni ca prietenul tau sa iti interzica sa vorbesti cu alti baieti si sa iti urmareasca convorbirile sa vada cu cine ai vorbit si cat? Si ca sa stii asta se poate afla chiar daca nu are telefonul tau la Orange este o chestie de genu online cu detalii convorbiri...

| Danysan a răspuns (pentru KeporLove):

Eu nu mi-as face un prieten ca ala dar nu e cazu laughing. Adica daca tu pe ea o pui sa renunte la prieteni si la anumite lucruri sunt curios daca tu ai face asa -Ia renunta si tu sa vedem cum e!

| KeporLove a răspuns (pentru Danysan):

Dar nu eu am pus-o ci iubituso, la care tu iai cam luat apararea happy

| frusi a răspuns:

Incearca sai vorbesti fata in fata fara ca prietenul ei sa afle ceva, sau invit-o undeva ca sa o ajuti.ea daca sufere langa el de ce nu-l lasa.el deci poate vorbi cu altele dar ea nu? hmmm o chestie foarte banala.

| KeporLove a răspuns (pentru frusi):

Am incercat sa fac acest lucru dar i e teama iar de lasat nu stiu de ce nu o face, din cate am inteles de la ea se inteleg mamele lor sau ceva de genu. Si numai asta e, si prieteni ei apropiati o incurajeaza fara sa stie despre ce e intre ei ca ea nu le spune prea multe, Io i-am zis sa nu se l-ai lese influentata dar no are 15 ani, si cred ca e prima relatie care o are mai lunga, nu o avut ocazia sa vada cum trebuie sa se comporte un baiat cu ea. Io am facut niste chesti care a inpresionato dupa cum mi-a zis ea si ceea ce prietenu ei nu a facut-o. Daca i-a dat o floare si o ciocolata doar de ziua ei? La ce sa te mai astepti.

| KeporLove a răspuns (pentru frusi):

O sa fie din ce in ce mai greu sa discut cu ea daca el ea interzis asta, eu mai zis odata dar ea a continuat sa vorbeasca cu mine dupa ore si vineri seara a zis sa o sun sa vb si am sunat-o am vb o jumate de ora dupa care a vb cu iubituso 3 minute, si mi-a zis sa o sun din nou, am sunat-o iar am discutat vreo 15 minute si i s-a inchis telefonul i-am spus sa imi dea un sms cand intra in casa si sa aiba grija de ea. Pe la 11 si unsfert seara i-am trimis un mesaj ca ce face si ea a zis "nu prea bine, nu mai pot vb pa pa noapte buna" ma surprins ceea ce mi-a zis si cum mi-a zis, in noaptea acea am dormit 2 ore... stateam citeam mesajele ce mi lea scris si incercam sa imi dau cu seama ce s-a intamplat a doua zi intra pe fb si din nou o intreb daca acolo pentru vvb si a zis ca da, o rog sa imi zica mai multe despre ce s-a intamplat aseara si nu a vrut sa imi zica pana nu i-am zis eu " daca e ceva spune-mi te rog frumos. daca ti-a zis sa nu mai vb cu mine sau a aflat ceva spune-mi nu vreau sa iti creez probleme " si atuncia mi-a zis ca nu mai poate vb cu mine.