| Maritimo a întrebat:

Prietenii am o problema mai complicata mie imi place de o fata ma inteleg foarte bine cu ea. Problema este ca eu am un prieten si eu i'am zis ca imi place de ea dar am impresia ca si el se simte atras de ea si acum incepe sa bage niste strambe de fata cu ea ca nu stiu ce am zis despre ea numai minciunii, am impresia ca incearca sa o faca sa stea departe de mine tot incearca sa o ia in imbratiseze ( de obicei ea ma imbratiseaza pe mine) se tot da la ea si acum nu stiu ce sa fac daca imi puteti da niste sfaturii va rog sad. Multimesc anticipat

Răspuns Câştigător
| wolfer18 a răspuns:

Poti sa-l bati? Daca da, joaca-l in picioare pe nemernic, ca daca face asta, nu-l poti numi prieten. Un alt sfat ar fi sa ii spui fetei ce simti si sa fiti impreuna, ca sa nu va mai desparta/indeparteze nimeni. Daca nici asta nu poti/vrei, atunci vorbeste ori cu el, ori cu ea, ori roaga-te sa nu ii mearga farmecul lui.Mai multe variante nu cred ca mai suntbig grin

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ionut cu tupeu inainte.Cum altfel?tongue
Vezi ca ti-o sufla tovarasul tau si dupa aia sufli in frunzaoh go on
Treci la atac.Stii tu:vrajeala, chestii sensibile, lacrimogene.Intotdeauna mergwinking
Si nu mai pune intermediari intre tine si ea. Te sapa.Si e pacat de viitoarea relatie.Revii cu detaliismug

| WickedBoy a răspuns:

Pai, pot fi 2 posibilitatistraight face

1.Ala nu iti e prieten si nici macar nu are curaj sa iti spuna pe fata"ba mie imi place de aia nu te baga!"

2. Poate fata aia are vreun trecut mai...Si poate el incearca sa te fereasca(slabe sanseoh go on )

Personal eu cred ca e prima varianta

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Pey daca ea te imbratiseaza pe tine e clar ca ea simte ceva pentru tine si nu pentru prietenul tau.Nu ar fi mai frumos sa o iei la o plimbare, doar voi si sa ii spui ce simti pentru ea si sa ii spui ca ati vrea sa fiti impreuna?smug eu asa zic.sau daca nu esti genul care sa isi exprime sentimentele prin cuvinte, o saruti si daca accepta si ea e perfect.

succeshappy

| AnaBlackVampire a răspuns:

Pai nu cred ca vei urma sfatul meu dar... cel mai bine ar fi sa ii spui ca tu chiar o placi si ca "prietenul" tau ii spune numai minciuni si ca nu trebuie sa creada ce zice el.

Bafta! Si sa stii ca nici o fata nu muscalaughing

| BOGDAN a răspuns:

Vezi tu ce faci

| ddeeaa a răspuns:

Ala nu iti e prieten, eu zic sa vorbesti cu ea, s aii spui ce simpti fara sa iti fie teama ca ea nu simte la fel... multa bafta:* poate daca ii spui ce simpti poate veti fi impreuna:X

| medeea0 a răspuns:

Pai daca ai asteptat destul. E timpul sa faci ceva.
I'ai zis prietenei tale ca prietenul tau minte? Sau vorbeste cu prietenul tau. Daca nu... Intreab'o pe fata daca vrea sa fie cu tine.
Ca ai zis ca te place pe tine.Adica te intelegi cu ea si te imbratisheaza. Deci...Incearca daca vreibig grin
Succes!:*