| Andrei123w a întrebat:

Salut, primul meu contact si al iubitei mele s-a lasat cu ejaculare inauntru datorita faptului ca nu am scos-o la timp....amandoi nu vrem copil, ce pot face?
ps. Amandoi eram minori

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu ai avut 2 lei sa cumperi un prezervativ?
De ce va jucati de-a sexul, daca sunteti minori si nici nu va protejati?
Bineinteles ca poate ramane insarcinata imediat, daca sexul a fost facut in perioada ei fertila.
Un test corect de sarcina, se poate face numai DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina ia nastere in urma procesului de fecundare a unui OVUL VIABIL de catre un SPERMATOZOID provenit din sperma. In toate ciclurile menstruale care au lungimea mai mare de 21 de zile, se elibereaza doar o singura data un OVUL. Acesta va exista (''trai'') doar in ziua in care se produce procesul de OVULATIE si acea zi este situata in PERIOADA FERTILA a acelui ciclu menstrual. Este determinat ca ovulatia se produce in a 14-a sau a 15-a zi, atunci cand ciclul menstrual are lungimea medie de 28-29 de zile.
In concluzie in acest caz totul depinde de momentul privind in a cata zi a ciclului menstrual a avut loc dezvirginarea, adica daca actul sexual a fost intretinut in timpul zilelor apartinatoare de perioada fertila, sau in afara acelor zile.
Raspunsul se poate formula si oferi doar daca se cunoaste tipul ciclului : REGULAT sau NEREGULAT, lungimea ca numar de zile, si data la care a inceput ultima menstruatie. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Patila contraceptiva (de a 2-a zi) se foloseste NUMAI/DOAR in cazul in care sexul cu ejacularea spermei, a fost intretinut intr-o zi din cele 5-6 zile ale PERIOADEI FETILE. In cazul in care actul sexual cu probleme, este intretinut in orice alta zi, care NU face parte din PERIOADA FERTILA (corect determinata), in proportie de peste 95-98% este IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina. In aceste conditii folosirea pastilei contraceptive este complet INUTILA si reprezinta o grava si crasa IRESPONSABILITATE.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e în perioada fertilă, nu faci NIMIC!
Dacă e, pffff... pilula de a doua zi.

| Andreeush a răspuns:

Pilula de a doua zi. Are efect mai mare daca e luata in primele 12 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce importanta are varsta?
2. Care este asemanarea dintre o baba inecata, o paine arsa si o domnisoara gravida? Simplu, in niciuna dintre situatii nu a fost scoasa la timp.
3. Prezervativul ucide. Sa nu-l folositi!

| eugeniu2020 a răspuns:

Nu poti face nimic, timpul inapoi nu il intorci!

| Toteu78 a răspuns:

Erați minori? Adică acu cât timp? Că dacă erați, iar acum sinteti majori cred că deja aveți și copil

| Anonim2314S a răspuns:

Cumparati de la farmacie cat mai repede "pilula de a doua zi"

| Zarzarica171999 a răspuns:

Erați? laughing
Ce copii inconștienți.
Du te la farmacie și ia pilula de a doua zi.
E în jur de 60 de lei.
Data viitoare PROTEJAȚI VĂ, nu costa mult o cutie de prezervative.

| Adrian2004188 a răspuns:

Avort, nu mai aveti altceva.

| Nadia45 a răspuns:

Dacă era virgină nu are cum sa ramana asa am pățit și eu dar totusi ia pastila de a două zi e maxim 60 de lei

| sofisis a răspuns (pentru Nadia45):

Asta de unde ai mai scos-o? Ca daca era virgina nu are cum sa ramana? laughing) Nu mai dezinforma.