| Anonimus12312555 a întrebat:

Salut, pun aceeasi intrebare ce am mai pus-o acum ceva timp. Acum cam o luna, am incercat sa fac sex protejat cu iubita mea, aceasta fiind in a 2-3 zi de stop. Am bagat si am scos penisul de vreo 5-6 ori pana la jumatate... Deoarece pe ea o durea tare cand incercam sa bag mai adanc (am mai avut contacte sexuale si inainte si cu nici o problema). Ne-am oprit si am scos prezervativul lacare m-am uitat si nu a fost rupt. Dupa 3 zile, mi-a spus ca a avut o scurgere maronie cu putin de tot sange proaspat (aceasta scurgere o are dupa dupa o zi cand se termina stopul aproape tot timpul). Acum stopul ii intarzie de 2 zile, si as vrea sa stiu daca se poate vorbi de o posibila sarcina sau niste probeme de sanatate sau o infectie.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ați fi mai fericiți și nestresați dacă ați amâna sexul pentru după căsătorie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea naste o sarcina in conditiile descrise se poate exclude complet, in totalitate atat din cauza momentului in care a fost intretinut sexul, adica in primele 2-3 zile ale ciclului menstrual intr-o perioada complet NEFERTILA, cat si datorita faptului ca sexul a fost PROTEJAT. Intarzierea pornirii menstruatiei se datoreaza faptului ca pe parcursul ciclului menstrual se pot produce dereglari hormonale mai mult sau mai putin intense care au ca rezultat dereglarea ciclului menstrual si modificarea lungimii ciclului si pornirea menstruatiei cu un decalaj de cateva zile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu cred ca poate fi vorba de sarcina. Inclin sa cred ca este vorba de o infectie.

| kandaraki a răspuns:

Felicitari, vei fi tatic!