| anonim_4396 a întrebat:

Salut pur si simplu nu stiu ce sa ma mai fac si sper sa ma puteti ajuta cumva.
Pai am 23 ani singur de 4 ani cumva m-am obisnuit cu ideea ca s-ar putea sa nu imi mai gasesc pe nimeni fiindca am cautat in toate metodele posibile pe cineva si am sfarsit singur.
Merg si la psiholog de vreo 1 luna din cauza unor frustrari si as putea spune niste traume din copilarie insa prima oara cand am mers la psiholog parca incepuse sa miste ceva insa dupa a doua sedinta nu am mai simtit nici o schimbare tot timpul sunt suparat si plin de nervii.
Cand ajung de la munca obosit mai incep sa ma cert si cu mama iar daca ii spun anumite chestii incepe sa ma ameninte ca nu mai vorbeste cu mine sau ca ma lasa sa ma descurc singur chestie care sincer ma doare fiindca eu venind obosit de la munca tot ea cu scandalul din nu stiu ce chestii.
Eu unul m-am saturat dar sa ma duc sa traiesc cu chirie la salariul meu de 900 lei cred ca o sa fac foamea.
Vreau niste solutii ceva sa ma linistesc fiindca m-am saturat cateodata nu imi vine decat sa ma arunc de pe bloc sa scap de viata asta poate asa vor vedea cat le sunt de folos sau nu.
M-am saturat daca vreti sa raspundeti in batjocora mai bine va rog frumos lasati-ma in pace.
Multumesc.

14 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Poate iti trebuie ceva mai rapid decat sa stai sa-ti discuti traumele din copilarie.

La psiholog tu esti sefu si ii spui ce vrei sa obtii. Poate iti trebuie mai degraba un coach?

Ma intreb ce a miscat dupa doar o sedinta? Intr-o sedinta abia apuci sa vezi despre ce e vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ho, ca ai de abia 23 de ani, tanar esti pana si mai incolo de 40. Timp exista, doar sa faci ceva cu el, ca o vesnicie nu tine.
In alta oridine de idei, trebuie sa scapi de pesimism. Daca si eu gandeam ca si tine era grav, iar situatiile noastre nu prea se deosebesc, atat tot ca eu gasesc job pe salariu mult mai decent.
Problema cu femeile este tocmai ca te gandesti prea mult la acest subiect, si involuntar ajungi sa dai de-nteles irl ca esti dispus de orice cu oricine, numai sa fie.Iar asta nu e un lucru atractiv, not at all.De lucrat la incredere, si capul sus, nu detii toate problemele din lume.

| n1445 a răspuns:

Iubirea vine cand te astepti mai putin, poate asta este problema ca ai cautat prea mult. Noi femeile stam departe de barbatii insistenti care dupa doua vorbe iti cer numarul de telefon si la a treia te vor la ei acasa. Esti tanar totusi, relaxeaza-te, iesi cu prietenii si daca este posibil cauta-ti un job cu un salariu mai mare. Daca incepi sa iesi cu o fata si ca prin minune ajugeti sa va casatoriti o sa iti intretii familia cu 900 de lei? Ia-ti un job calumea, muta-te de la parinti si traieste-ti tineretea.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru n1445):

Voua numai la maritis va sta capul? E secolul 21, numai obsedatii se casatoresc dupa 2 luni. Las-o mai moale. Dar e tare "traieste-ti tineretea " dar vorbeste de casatorie, sunt 2 chestii opuse.

| n1445 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cred ca ai tu o problema cu casatoria si nu e datoria mea sa ti-o rezolv. Rezolva-ti frustrarile singur.

Răspuns utilizator avertizat
| UnBroken2016 a răspuns (pentru n1445):

Haios cum doar oamenii frustrati pomenesc de fapt de frustrari. Vad mult asta pe aici

| n1445 a răspuns (pentru meinteil):

Totusi cred cu tarie ca schimbarea jobului si mutatul de unul singur te-ar putea ajuta.

| n1445 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mda ai dreptate... si am vazut multe raspunsuri de-ale tale in care vobesti despre ele

| n1445 a răspuns (pentru n1445):

Vorbesti*

| UnBroken2016 a răspuns (pentru n1445):

Stalker alert! Sa stii de pe acum ca mie nu imi place ideea de casatorie asa ca nu ai avea un viitor cu mine sad

| KateBubble a răspuns:

Mama ta nu o să te lase la greu, sigur o spune la supărare.aşa fac toate laughing Încearcă să pui bani deoparte să te poți muta singur undeva peste câțiva ani, să fii pe cont propriu. Poate o să îți faci şi o prietenă, doar să ai noroc şi să fii deschis, drăguț. Cât despre psiholog, el s-ar putea să îți spună ceea ce ştii deja, dar să te motiveze. Schimbarea porneşte de la tine, nu te aştepta să îți facă el o magie şi să fie dintr-o dată totul bine. Stai calm şi concentrează-te pe ce e bun în viața ta, fă-ți cunoştințe noi şi ai să vezi că nu o să te mai simți aşa prost. happy

| AlexandraCUTE a răspuns:

Eu iti raspund cu ce stiu.Eu cred ca este posibil sa ai depresie.Nu trebuie sa renunti la gasirea unui partener! Daca ceva sper ca te-am ajutat macar un pic!winking

| laviniaema a răspuns:

Sa incerci sa nu mai depinzi atat de mult de parinti..si poate atunci iti vei gasi si o iubita.bafta