| Aηηy a întrebat:

Nu mai suport! ai mei se cearta si se injura zilnic si nici nu vor sa se desparta, nu exista ora in care sa nu se injure si sa se jicneasca si sa se ameninte ca se dau afara din casa. M-am saturat de scandalul lor, ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Someone_1110 a răspuns:

Incearca sa-ti impui opinia. Zi-le ce crezi despre certurile lor. Fai sa inteleaga ce important este pentru tine sa ai o familie unita. Iar daca ai de exemplu o dispozitie proasta, ai tai se cearta...iesi undeva la un suc, o inghetata.Nu sta in casa si te inchide in tine.Lasa-i pe ei sa-si termine nervii. Tu ai toata viata inainte si nu merita sa te distrugi de pe acum.Cand ai mei se cearta si nu pot cu nici un chip sa-i impac, plec in oras, cu prietenii sau singura.Si de obicei, pana vin acasa... spiritele se calmeaza

6 răspunsuri:
| bOse a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si nu am ce sa fac, singura solutie e sa iti iei un prieten si sa te plimbi prin parc.

| davidwarner a răspuns:

Incearca sa le spui ce crezi, ca te-ai saturat sa ii auzi certandu-se. Explica-le ca mai bine se despart, daca nu vor pot sa nu divorteze, doar unul dintre ei sa se mute. Sau macar sa incerce sa nu se mai certe. Spune-le ce simti, poate va ajuta.

| Urzică a răspuns:

Spune-le sa ne se mai injure si sa se certe. Daca asta le-a fost destinul, asta este.Nu pot sa stea impreuna daca nu se iubesc.Si spune-le sa se gandeasca si la tine pentru ca tu poti sa faci o depresie din cauza asta.

EuSiAtat

| Marijuana a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbesti cu ei? De ce nu incerci sa le spui ca pentru tine e un adevarat chin sa-i auzi in fiecare zi certandu-se? Poate daca o sa comunicati se va rezolva ceva.Incercarea moarte n`are.Succes:*!

| ZąÑyKąąą a răspuns:

Incearca sa vb cu ei sa le spui ca in toata treaba asta cea care are cel mai mult de suferit esti tu... Cea mai buna cale este comunicarea [parerea mea] barfa te pupic:*

| LadyMarinutza a răspuns:

Sale spui sa nu se mai certe dintr`un nimic si sa le spui ca nu mai suporti si ai mei se mai cearta dar asta nu inseamna ca nu se mai ubesk.:X