| mihail2003 a întrebat:

Salut,puteti sa ma ajutati cu ceva? Imi place de o fata si nu am curaj in fata ei sa zic asta..va rog ajutati-ma!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timiditatea este din multe cauze. Dacă îi spui că îți place de ea, îți asumi răspunderea unor consecințe. Dacă nu îi pasă și te refuză, asta e. Dar dacă te acceptă? Atunci viața ta se schimbă! Poate îți este frică de asta. Nu trebuie să îi spui direct Ailoveiu. Poți să facia asta indirect. O saluți și îi zîmbești. Îi spui ce zi frumoasă e azi, chiar dacă plouă. Dacă te intreabă de ce, îi spui, pentru că m-am întâlnit cu tine. Sau poți să îi spui asta pe un ton foarte sobru, și apoi să zâmbești să o faci să râdă. Râsul elimină tensiunile.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îți stăpânești emoțiile, lasă stresul.

| mentholinks a răspuns:

Daca nici atat curaj nu ai nu e prea bine. Crezi ca fetelor le plac baietii fricosi?

| Plato a răspuns:

Singura optiune e sa-ti faci curaj si sa-i spui.

| Crackman a răspuns:

Poate esti tanar.
Ideea de baza este ca nu o sa te omoare, in cel mai rau caz te respinge si aia este. Timpul este pretios si daca te cramponezi de la atata ( proprie exp ) nu o sa iti convina

| Jeonghyeo a răspuns:

Nu te duci si tu asa cu toporu direct. Stai mai des pe langa ea o conduci acasa o inviti undeva etc. Petreci mai mult timp cu ea si daca exista o conexiune atunci ai putea sa-i spui daca nu s-ar fi inteles deja de la sine.