| RaduStroe a întrebat:

Recent am intretinut relatii sexuale cu iubita mea. Am folosit prezervativ, l-am controlat dupa act de rupturi, gauri, etc.
Dar curiozitatea mea este daca exista un risc de a da pe afara daca am ejaculat si am mai bagat-o de 3 ori. Adica... exista vreun risc sa iasa pe la margine si sa intre in vagin?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu are cum sa iasa pe afara din prezervativ, odata ce prezervativul era perfect intins pe penis.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca prezervativul sa ramana bine fixat pe penis, incat sa nu alunece si sa cada de pe penis in timpul sexului, trebuie sa fie mai stramt decat este grosime penisului, adica dupa ce a fost montat, inelul ingrosat de la capatul prezervativului trebuie sa stranga moderat penisul. Numai daca prezervativul este perfect lipit/fixat de penis, doar in acel caz sperma ejaculata in ea NU va putea trece printre penis si prezervativ si sa se scurga pe sub inelul existent la capatul extrem. In concluzie prezervativul care urmeaza sa fie folosit, trebuie sa aiba marimea potrivita cu grosimea penisului.

| Emilian65 a răspuns:

Daca prezervativul a fost fixat bine, nu este posibil sa curga pe la margini. Deci, stai linistit ca nu poate sa ramana gravida.

| eugeniu2020 a răspuns:

Nu e gravida, stai linistit!

| CosticaShpaga a răspuns:

Nu este nimic dar recomand sexul anal deorece nu poti sa o lasi gravida cu un beibi urs nici daca se sparge protectia. Poti angaja BGS pentru protectie. FUNDA PLS