| George95_8408 a întrebat:

Salut.revin cu o cerere pentru un sfat.Cunosc o fata de vreun an dar m-am imprietenit cu ea la 1 mai..acolo am fost tot cu ea vorbeam radeam ne tineam de mana si acum cred ca m-am indragostit de ea, toata ziua ma gandesc doar la ea, o vizez noaptea.Problema este ca nu stiu daca simte si ea acelasi lucru pentru mine.am invitat-o in oras de multe ori iar cand putea venea dar nu eram doar noi 2 ci si alti prieteni(nu asta conteaza)cert este ca as vrea sa ma ajutati cu un sfat sa ii spun cumva ce simt pentru ea dar daca ea nu simte la fel nu as vrea sa stric prietenia cu ea..si faza e ca daca ma va refuza mi-e rusine sa dau ochii cu ea dupa, din asta apelez la voi sa imi dati un sfat cat mai bun.Mersi frumos dau funda,

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Daca vreti sa fiti doar voi doi, cheam-o in oras.Totusi, imi pare rau, dar odata ce ti-ai marturisit sentimentele, nu va mai putea fi la fel ca inainte.Situatia se schimba, intr-un mod placut, sau nu. Daca vrei sa vorbesti cu ea si simti ca asta ar trebui sa faci, atunci fa-o! Nu iti face griji, daca e finuta si intelegatoare, nu te va refuza, iti va explica intr-un mod delicat ca nu simte acelasi lucru si ca nu esti, deocamdata, ceea ce cauta ea.

1 răspuns:
| n1cknam3 a răspuns:

Ia un amic comun, cumpara-i o bere si zii sa o intrebe pe fata ce parere are despre tine, sau zii prietenului sa ii zica fetei ca tie iti place de ea dar iti este teama sa nu faci ceva aiurea, o sa primesti un raspuns si fara sa te implici direct pur si simplu ai sa aflii ce fel se gandeste ea la tine, ceea ce e bine pentru ca nu o sa va schimbe relatia...