| Anonq01 a întrebat:

Chiar am nevoie mare de ajutor. Faza e ca imi place de o prietena doar ca e putin mai aiurea pentru ca si eu sunt fata si chiar sunt in ceata rau. Cand mai ieseam pe afara si venea si ea, se mai intampla sa ne pupam pe buze... nu in mare fel happy doar pup. Chestia asta o mai facea si cu cea mai buna prietena a ei dar mult mai rar. De ceva timp nu m-am mai vazut cu ea pentru ca s-a certat cu acea prietena a ei iar eu iesind cu ea n-am mai avut ocazia sa o vad, desi am incercat de 2 ori dar n-a putut. Sunt genul foarte baietoasa la modul ca ma confunzi cu un baiat la prima vedere laughing) dar nu prea conteaza asta, si da cred ca e evident ca imi plac fetele. Pur si simplu am sentimente pentru fata asta, si chiar mi e frica sa i spun pentru ca nu vreau sa stric prietenia si nici sa ajung sa ma feresc de ea de rusine ca i am spus. Sunt constinta ca nu ar avea de ce sa mi fie rusine dar asa sunt eu plus ca... n am fost niciodată cu cineva. Chiar am nevoie de un sfat, sincer. Mersi mult anticipat!

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Zici ca nu ar avea de ce sa-ti fie rusine?!
Risca-te sa-i spui si e posibil sa afle toti de "sentimentele" tale.
Nu cred ca vrei sa ajungi apoi intr-o situatie penibila si jenanta...

| PIPER23 a răspuns:

Ca sa poti fi fericita, trebuie sa gasesti desigur o fata caruia ii plac la randul ei fetele, altfel vei avea parte doar de dezamagiri.

| Anonq01 explică (pentru PIPER23):

No... ca eu nu stiam

| MihaiDudu a răspuns:

Fii sincera si daca spune ca ei ii plac baietii poti spune ceva de genul "Chiar m-ai crezut?" cu un zambet pe fata. Sper ca te-am ajutat happy.

| Anonq01 explică (pentru MihaiDudu):

E cam greu sa i spun happy si faza cu gluma nu cred ca tine... Prin a mi fi rusine ma refer la faptul ca poate o sa ma refuze, si o sa mi fie foarte aiurea cand o sa o vad, pe de o parte as vrea sa i zic dar pe de o alta parte nu. Poate o sa ma vad cu ea intr o zi pana nu se termina vara asta : )

| wolfgirl123 a răspuns:

Wow! Bine nu eşti singura fatā,care place o altā fatā,mai sunt ele în lumea asta. Dar e ciudat sā îti placā o fata, fiind fatā dar treaba ta. Sfatul meu sincer e, chiar dacā nu încurajez acest lucru, este sā afli dacā şi ei îi plac fetele. Şi când ai ocazia întreab-o ce crede despre tine, doar aşa fara sa îşi dea seama, apoi vezi tu.

| Anonq01 explică (pentru wolfgirl123):

Pai cu siguranta stie ca mie imi plac fetele... dar ma rog, chiar nu stiu cum sa aflu daca ii plac fetele. Faza e urmatoarea, tin minte ca mi zicea gen in gluma ca daca eram baiat eram impreuna, sau cand ne mai plimbam ne tineam de mana pe motivul sa creada lumea că suntem impreuna laughing Deci chestiile astea ea le zicea. De exemplu cand stateam jos aproape mereu o tineam de mana si o luam in brate, si cred ca a observat ca doar cu ea faceam chestiile astea. Chiar nu stiu sincer... pentru ca ea se vede cu baieti iar eu sunt super super in ceata.

| MihaiDudu a răspuns (pentru Anonq01):

Pai.......trebuie sa fii sincera cu ea daca vrei ca si ea sa fie sincera cu tine. Si daca spune ca ea nu te place poti sa faci ceva de genul "Ha, gluma! Chiar m-ai crezut" asta daca nu poti trai cu "rusinea" dar eu nu cred in rusinea de a fii homosexual si desi eu unul nu sunt am prieteni homosexuali si ii respect si ma port cu ei la fel ca si cu altii.