| Ana7807820 a întrebat:

Revin cu o intrebare mai stranie.
De cateva ori pe luna, am vise erotice, in timpul somnului de dupa-amiaza si chiar noaptea. Implinesc 17 ani in 2 saptamani si sunt fata dupa cum v-ati dat seama. Visele astea le am chiar daca nu m-am uitat la porno! Ma excita si uneori ma trezesc cu un lichid albicios pe mine. Vreau sa stiu daca este normal si daca trebuie sa vizitez un psihiatru. Mama mea a spus ca e neobisnuit si ca ar trebui sa imi fac un prieten cat mai repede. Mentionez ca in timpul vacantei am stat aproape zilnic in casa, in afara de ziua de Craciun si noaptea de Revelion, cand am mers la rude.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La varste pe care o ai, starea si situatia descrisa este cat se poate de normala. Probabil ca din nastere, genetic, libidou tau are un nivel mai ridicat, situat peste medie si din acest motiv si activitatea hormonala este mult mai intensa si se produc visele erotice. Iar in privinta umezirii ''pasaricii'' tale trebuie sa stii si mai ales sa intelegi ca reprezinta un proces foarte normal mai ales in perioada varstei adolescentine. Iar in privinta celor afirmate de mama ta, intr-adevar are dreptate in privinta intrarii intr-o relatie de prietenie cu un baiat. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mama ta se înșală - e chiar foarte obișnuit la ambele sexe. Băieții ajung chiar la orgasm și au așa-numitele poluții nocturne (ei o pățesc noaptea de obicei).
Faptul că ai un prieten nu te ajută, dimpotrivă, e posibil să fie mai rău dacă nu faceți măcar peting sau sex împreună.

| doctorandus a răspuns:

Nu e nimic neobisnuit. Pur si simplu nu te masturbezi suficient pentru libidoul tau.

| Donsavas a răspuns:

Poti sa mergi la un consult psihiatric.

| Goete a răspuns:

Cu visele e normal, dar lichidul albicios cum adica pe tine?

| Seba2013 a răspuns:

Daca spui ca ai sacrificat filmele erotice dar totusi ti-a aparut in vise, este din cauza ca nu ai un puternic spirit de sacrificiu. Trebuie putere pentru a renunta la lumea sublunara a animalelor, pentru a trai in lumea oamenilor cu scopuri mai inalte. Oricum un pic de furtuna iti arata ca trebuie sa iti dezvolti virtutea de infranare.

| Madalin0404 a răspuns:

Salut, e ceva normal sa ai vise si baieti au si normal ca te trezesti excitata de aia ai acel lichid albicios, si dar ar trebui sa iti faci un prieten