| Alecsandriii a întrebat:

Salut,am o problema...
Aseara m-am culcat la ora 9-9:30 si m-am trezit la 2 dimineata si nu am mai putut dormi inapoi... Cred ca am stat pana la 6-7 dimineata sa ma pot culca ca mai apoi sa ma trezesc la 2dupa-amiaza...
Cum pot rezolva aceste treziri din timpul somnului? Plus ca am dat totu peste cap inca din seara de revelion unde nu am putut dormi toata noaptea, abia abia am inchis ochii la 12 dupa-masa a doua zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Doar daca faci un efort fizic foarte mare o sa iti poti regla somnul. Si eu ma confrunt cu asta, adorm pe la 3 noaptea, ma trezesc pe la 11.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu fi stresat cand te bagi la somn, incearca sa faci ceva care sa te oboseasca (in timpul zilei, nu inainte sa te culci), culca-te putin mai tarziu daca nu te trezesti mai devreme (ai nevoie doar de 7-8 ore de somn) si daca tot ai insomnii, baga-te pe medicamente.

| Sekim a răspuns:

Same laughing eu ma trezesc la 5 mereu

| Ambemve a răspuns:

Ia un somnifer