| Claw a întrebat:

Sa va spun povestea mealaughing. Deci e un tip care sta chiar langa casa mea(vecini) si care imi face avansuri, imi trimite mesaje cu"nb pui, pup gurita!:*; iar eu il evit dar el cand ma vede ca nu il bag in seama se uita fix la mine, sau daca vede ca vb cu cineva la telefon sau cu baieti pe strada e gelos. El imi spune ca pana acum nu a putut(nu a vrut) sa aiba o relatie mai stabila deoarece nici o fata nu i-a placut in adevaratul sens al cuvantului.Nu stiu ce sa fac, sa-i accept avansurile sau nu...eu pana acum l-am ignorat.In rest se poarta frumos cu mine, e glumet, finut, doar ca e putin cam fustangiu(din cauza asta 90% ma indoiesc ca vrea ceva cu mine). Voi ce credeti, il las sa ma "seduca" sau il ignor? Sa-l fac gelos? opiniile voastre(bune sau rele) mi-ar fi de folos.Multam! Fie ca, cel mai intelept raspuns sa castige fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Joker1958 a răspuns:

Majoritatea au o parere gresita despre baieti.eu daca o fata imi place si ma evita, mai mult ma atrage si mai mult o vreau...deci mai evita'l putin si vezi daca tot incearca ai putea sa vezi ce iese ...incercarea moarte n-arewinking

9 răspunsuri:
| ioana7625 a răspuns:

Problema mea este fix ca a ta, sfatul meu este sa il ignori dar sa nu-l faci gelos pentru ca nimanui nu i-ar placea asa ceva

| Sicmao a răspuns:

Asteapta putin timp sa vezi daca mai are aceeasi intentie, de a se cupla cu tine, si pe urma te hotarasti.Succes ca sa spun asa.

| Deyutzica a răspuns:

Daca iti place de el, da-i o sansa. Daca nu`ti place, nu ii da nicio sansa sau daca vrei joaca-te putin cu el, fa`l gelos. Mai bine fa ce iti spune inima, cel mai simplubig grinstar

| andtim a răspuns:

Fa-ti un prieten mai malac si mai al dracu si scapi de baietasu ala instant ca nessu!winking

| Sergiulica_3711 a răspuns:

Tipul poate chiar e ok. Puteti lua legatura si sa vorbiti mai multe. Iti vei da seama cum si ce caracter/personalitate are. Nu e greu si nu dureaza mult. Iar daca el insista, incearca sa-i explici intr-un mod cat mai calm, amical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoră-l pentru că lui puţin i-ar păsa mai târziu că duce povara unei inimi rănite, unui suflet credul.
Genul acesta de băieţi sunt foarte buni ca amici, însă te fac să te gândeşti la ce spun de două ori înainte să crezi.
Dacă inima îţi dictează că ar trebui să-l crezi, nimeni nu-ţi stă în cale. Răspunsul ţi-l poţi da singură, şi poţi fii sigură că e cel corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uita fix la tine, zici? E ok. Test passed! Now you should go on to the next level. Flirting achievements unlocked.

| mihaela_8445 a răspuns:

Fa-l gelos apoi cand te suna vb cu el cand te vezi cu el ignora-l asa o sa ii dai de inteles ca nu vrei sa fii cu el avand in vedere ca e fustangiu... el se da la toaste fetele? dar daca e un baiat popular si chiar iti place de el accepta avansurile

| asd_7647 a răspuns:

Daca si tie iti place de el nu vad de ce nu ai accepta. Oricum nu poate sa te oblige sa faca ceva ce nu vrei si daca vezi ca e fustangiu sau incerca in vreun fel sa-si bata joc de tine poti oricand sa-i dai papucii.Tu decizi pentru tine, dar poate merita incercat.Si daca nu merita ai ramas cu experienta si probabil(pentu un timp scurt sau mai lung) si amintiri placute.