| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau si eu niste statusuri despre oameni rai. M-am despartit de fosta prietena de o luna si ceva, iar acum un prieten bun mai mare decat mine cu 6 ani, in care i-am povestit de toate despre fosta mea ca m-a inselat ca a vorbit cu altii, el acum s-a schimbat nu a mai dat semne de viata si s-a dat la ea, in primul rand ea a accept avansurile cred ca sa ma faca gelos. Iar acum prietenul asta m-a lasat pentru o curva, si din cauza acestei faze a pierdut mai multi prieteni. Vreau niste statusuri care sa ma impresioneze acum ca tot stiti povestea.

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Salut, Adrian!
În primul rând, acel tip nu-ți este şi nici nu îți era prieten, ci doar um amic, atât!
În al doilea rând, el mai mult ca sigur va avea de pierdut că s-a încurcat cu o paraşută! Doar aşteaptă şi vei vedea! Mult noroc în dragoste!

| ady000 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Crede-ma,a stat cu fostul ei dupa ce m-am despartit ca sa ma faca gelos, iar acum s-a dat la prietenul meu, care si el inainte cu 3 ani s-a dat la ea si nu i-a placut de el, si cand ieseam toti, tot nu il suporta, iar acum isi dau inimioare, ia luat flori, nu e ceva suspect? poate sta sa ma faca gelos, poate se atrag, dar dupa ce ca imi revenisem cat de cat, acum el sa faca una ca asta dupa ce i-am zis multe despre ea si el credeala fel ca e panarama etc, iar acum sa ii de-a florii unei fete ca ea?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man si eu am fost in situatia asta candva si credeam ca universul cade pe mine cand am vazut ca ma tradeaza asa zis prieteni pe rand unul cate unul,in viata nu exista prieteni singurul prieten esti doar tu atat,legat de fata aia daca ai invatat ceva care sa te ajute e foarte bine daca nu ai invatat degeaba ai patit asta,dezamagirile sunt si ele invataturi ne fac mai maturi,mai putin creduli,in ziua de azi e plina lumea de tarfe,curve feminine si masculine,e in natura umana sa fie ipocrita,vicleana, perversa,mincinosa,sa joace teatru, nu te astepta nimic bun de la de la oamenii asteapta doar de la tine, fa totul pentru tine si numai crede in tarfe si asa zis frati nu exista asa cea e un mit, definitia prietenei e ceva imposibil atins de natura umana, multa bafta in toate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se întâmplă ca acea curvă să fie fosta ta prietenă?

Răspuns utilizator avertizat
| Octa00 a răspuns:

Oricat de bun prieten ai fi, oricat de aproape si la bine si la greu, oamenii tot aleg sa plece pe alt drum la un moment dat. Cel mai bine este sa nu te enervezi prea mult, si sa ii lasi sa dea singuri cu capul. Viata lor se va complica, nu a ta

| ady000 a răspuns (pentru Octa00):

Sunt un baiat care a pus suflet, care ma consuma unele chestii. Dar sa faca niste chestii dupa ce ca ea m-a mintit ca nu mai vorbeste cu fostul si multe chestii care am iertat ca un prost pana la un anumit timp.

| IrinaMariaCostin a răspuns:

Tipul ala nu ti-a fost prieten adevărat daca s-a împrietenit cu dusmanul tau.Nici nu trebuie sa pui la suflet.