| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Sigur e aiurea sa scriu asta aici! Dar simt nevoia sa spun cuiva, iar acea(acele) persoane sa nu rada de mine, sa-mi dea sfaturi serioase, sa se puna in situatia mea.
Nu sunt nici acel gen de persoana care vorbeste si socializeaza cu toti cei pe care ii vede( cunoscuti, sau nu), dar nici o persoana exagerat de inchisa si retrasa. Am insa 18 ani si jumatate si nu am avut nicio relatie pana in momentul de fata. Personal, incep sa cred ca nu e normal. Cu siguranta gresesc si eu, dar nu-mi dau seama unde si cum ar fi mai bine sa ma comport.
Cateodata si daca incearca un baiat sa se apropie de mine, eu il evit. Daca vad ca se uita la mine, il ignor, ramane cu uitatul. Ce ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Eu nu cred ca e chiar asa rau.
Nici eu nu socializez,iar cand o fac mai mult ascult decat vorbesc,dar depinde si oamenii din jur.
In general oamenii mai retrasi sunt mai speciali,pentru ca nu au copiat de la altii expresii,gesturi,mentalitate, etc.
Cred ca e mai bine sa iti vezi de treaba ta ca pana acum decat sa incepi sa vorbeti cum fac femeile in general "ca niste mori stricate".Eu personal prefer o femeie mai retrasa sau mai tacuta decat una care bate din gura toata ziua si umbla numai pe internet "cu fetele". Cred ca ai o calitate, nu un defect.
Parerea mea este ca tu esti normala si ceilalti sunt ciudati.
Cum era expresia aia "radeti voi de mine ca sunt diferit dar eu rand de voi ca sunteti toti la fel".
Daca mai ai intrebari/nelamuriri sper sa te pot ajuta.

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu gresesti, e ceva normal...nu trebuie sa faci nimic pentru ca n-o sa-ti iasa...fiecare lucru la timpul lui.

| rater1994 a răspuns:

Poate ca Dumnezeu asa vrut sa fie asa dar nu te speria ca nu-i nici o pob incearca sa-ti invingi timiditatea daca un baiat vine la tine si se uite la tine fi tu insuti ca ai sa vezi ca vei avea si tuh o relatie nu te chinui nu te stresa ca vai vai ce ma fac vine spre ce sa fac ...fi tu insunti si ai sa vezi ca nu se va intam nimic rau ba chiar ti se va indeplini dorinta (Apropo multu inainte)