| senal a întrebat:

Salut, scuze ca pun aici.
De curand am intrat la un liceu cu profil stiinte ale naturii, as vrea sa obtez apoi spre medicina, eu as vrea sa mai am si timp liber.
Credeti ca o sa fac fata invatului mentionant ca in generala am avut o medie peste 9 dar problema este ca as vrea sa ma si distrez.?

5 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Mai intai verifica-ti gramatica. Apoi incearca medicina.

| 93Anna93 a răspuns:

Si eu am terminat la stiinte ale naturii si am intrat la medicina. Am invatat in toti cei 4 ani de liceu, dar mai aveam timp si de mine. Pentru medicina, m-am apucat serios de invatat in clasa a XIIa. Intrebarea este ce o sa faci daca intri la medicina? Acolo nu prea o ai timp de distractie, asta daca vrei sa iti pastrezi locul la buget. Nu stiu cum e in alte centre universitare, dar la Iasi, la medicina cursurile sunt aproape in fiecare zi de la 7.30 dimineata pana la 7.30 seara. Deci crezi ca o sa faci fata dupa ce intri?

| DarkTemptation a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. eu, sincer, am incercat incetul cu incetul sa renunt la distractii. sau si 6 ore pe zi cu capul in carti, dar cu pauze mici intre. gandeste-te serios daca chiar vrei medicina, este o munca titanica!

| Nuetreabatama a răspuns:

Buna! eu dau la medicina... mai am un an, m-am apucat de meditatii si toate cele. e destul de greu sa invat la ambele materii(chimie & bio ) dar sa stii ca in vacante imi rezerv serile si sambata pentru distractie. e cam greu in timpul scolii dar... te descurci tu, gandeste te ca e o meserie in care CLAR castigi bine si n`o sa ramai fara job. se cauta doctorii mai ceva ca painea calda.
bafta

| CruntchcuCacao a răspuns:

Trebue sa iti organizezi timpul astfel incat sa iti ajunga pentru toate. Eu cred ca vei avea timp si de distractiewinking :*