| LittleBlackAngel a întrebat:

De curand am intrat la liceu profilul Stiinte Sociale...eu am vrut stiinte ale naturii dar nu am intrat.Vreau sa devin asistenta medicale. Oare pot da la facultatea de medicina chiar daca raman la acest profil?
Fundoi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o sa poti sustine examenul de admitere.
Mai ai varianta transferului dupa semestrul I, bineinteles daca ai media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat. De asemenea te-ai putea transfera din cl. a X-a. In ambele cazuri va trebui sa sustii unele examene de diferente.

1 răspuns:
| Goguletzu a răspuns:

Poti sa dai la medicina si daca esti la liceul cu program sportiv..nu are importanta specializarea liceului(ma refer ca nu te obliga sa te duci intr-un anumit loc, poti alege ce-ti place)