| Tiparoski a întrebat:

Salut, stie cineva media marimii unui penis la 14 -16 ani?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista un standard pe varste, fiindca fiecare om este diferit, mostenind forma, lungimea si grosimea penisului, de la tata si bunici.
S-a constata stiintific ca penisul creste doar pana la varsta de 16 ani, asadar, daca ai dea 16 ani, masoara-l si ai grija de el, ca aceea este masura si forma penisului pe acre o vei avea pana la moarte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza masuratorilor foarte precise efectuate de echipe mixte formate din medici si cercetatorii din acest domeniu, acestia au efectuat numeroase masuratori si studii la cererea producatorilor de prezervative si a reiesit ca barbatii maturi din Romania au in medie o dotare (d.p.d.v. statistic) de 12, 73 cm lungime. Sunt date ''oficiale'' care au reiesite pe baza masuratorilor precise care au fost efectuate profesional. In concluzie lungimea penisului la varsta amintita poate fi situata in jurul acestei valori de 12-14 cm. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

14-15 cm.

| NotNamed a răspuns:

12-13cm

| Tiparoski explică (pentru NotNamed):

Daca e mai mare e mai bine?

| NotNamed a răspuns (pentru Tiparoski):

Da. S.a constatat faptul ca femeile prefera un penis cu o lungime de 6, 3 inch (15, 8cm) si cu o grosime de 4, 8 inch (12 cm) pentru relatiile pe termen lung.
Cand vine vorba de o aventura de o noapte, ele prefera o lungime a penislui de 6, 4 inch (16 cm) si o grosime de 5 inch ( 12 cm).