| ThrowAway555 a întrebat:

Salut! Stiu ca pare idiotic, dar na. Am avut un contact sexual cu o fata. Faza e ca eu am pus initial prezervativul pe dos, doar pe cap si ulterior l-am pus bine. Intrebarea este : poate sa se fi prins putin lichid preejaculator pe prezervativ si sa ramana gravida? Mentionez ca ei ii trebuia sa vina ciclul ziua urmatoare si nu i-a venit inca contactul fiind acum 2 zile.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa ramaan gravida de la un prezrevativ pus pe dos.
Perioada fertila la femeie este in mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale, nu inainite de ciclu.
Ciclul menstrual poate intarzia 2-3 zile, fara motiv.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Nu, esti ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot exista unele sanse foarte mici sa ramana insarcinata din cauza ca lichidul respectiv contine spermatozoizi, iar metoda calendarului nu e nici ea printre cele mai sigure metode contraceptive. Daca sunteti siguri ca nu vreti copii atunci mai bine sa ia pilula de dupa.

| ThrowAway555 explică (pentru anonim_4396):

Degeaba o mai ia ca au trecut mai mult de 72 de ore. nu am avut ejaculare inainte si m-am si spalat si am fost la toaleta pentru nr 1 de mai mult de 5 ori i acea zi.