| ANONIMA_3794 a întrebat:

Sunt ampreuna cu prietenul meu acum jumatate de an. Dar in ultimul timp s-a schimbat complet, de parca ii este deja totuna de mine. Nu-mi mai atrage atentie asa cum mai inainte, totdeauna telefonul mobil ii este ocupat sau e inchis... Cateodata nici nu raspunde cand il sunt, da chiar de raspunde nu vorbim mult timp zice ca e ocupat, deloc nu-mi mai scrie. Spune ca nu are minute, da macar de la prieteni poate sa ia. Eu nu mai inteleg ce se intimpla la el. Sigur ca ne desparte o anumita distanta, dar asta nu imi incurca sa-l iubesc. Spune ca ma iubeste si el, dar acum eu nu-l mai recunosc. Nu neam vazut de o luna ca a stat in spital, dar acum sta acasa si la mine nu vine deloc. Spune ca nu poate. Mai inainte veni la mine chiar si cand era ocupat, dar acum... Eu nu stiu. Doresc un sfat. Cum credeti, mai are pe cineva sau nu?

Răspuns Câştigător
| Buttercup30 a răspuns:

Deci sunt aproape sigura ca e una din astea:
-te insala
-s-a plictisit de tine
-trece printr-o perioada grea(poate o problema de familie)
-nu-i mai place sa-si petreaca timpul cu tine indiferent de mod.
Dar treaba cu ocupatu nu prea merge.Isi poate face timp macar sa stea cu tine la telefon juma` de ora.ca nu-i afacerist.
spune-i si tu chestile astea pe care ti le-am zis eu, si vezi ce raspunde. Spune-i ca nu mai poti nici tu asa, ca sunteti amandoi in relatie nu doar tu

12 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

El a fost o luna in spital si nu l-ai vizitat deloc? Asta poate i-a lasat parerea ca tie nu prea iti pasa de el si s-a detasat de tine.

| Buttercup30 a răspuns:

Ce-i tot ziceti atat ca nu s-a dus la el ca n-o intereseaza?!
fata a zis ca ea a vrut dar el i-a zsi sa nu vine.trebuia sai ntre peste el in salon?!
ar trebui sa vb neaparat cu el,sa-i spui ca trebuie sa lamuriti totul ca nu mai merge asa, ca tu nu intelegi de ce s-a schimbat in modul asta.
daca zice ca nu e nimic, ca n-are nimic continua relatia.mai stai cu el maxim o luna sa vezi cum se poarta, daca isi face timp pentru tine continuati. daca nu mai bine il lasi

| ionut7782 a răspuns:

Thereforyou are dreptate.a fost bolnav o luna si tu nu te-ai dus sa vezi ce este cu el? acum te intrebi de ce se poarta asa cu tine? foarte bine a facut daca te-a schimbat.si eu as fi facut la fel in locul lui.i-ai dat de inteles ca te doare undeva de el.adica el poate veni de cate ori a avut ocazia dar tu nu te poti deplasa ca esti printesa.laso balta.se vede cat il iubesti.si sfatul meu pentru tine este:cauta altul

| ionut7782 a răspuns:

Ah da si inca ceva.cand ai avut nevoie de el a fost langa tine dar el cand a avut nevoie de tine tu nu ai mai fost langa el.

| baiatulxboyx a răspuns:

Anonima, daca nu te-ai dus la el i-ai lasat o impresie proasta...Noi baieti zicem asa ca nu vreti sa veniti la noi, dar in sufletul nostru e altceva, macar de-i faceai o surpriza... Probabil ca i-au mai zis si prietenii ceva de genu : " uite ma, gagicata nici macar nu a venit la tine, nu merita efortul. " si atunci si-a schimbat parerea.
Sfatul meu e sa vorbesti deschis cu el despre asta.

| Dmitrie10 a răspuns:

Situatia e interesanta.Depinde citi ani aveti ambii? Dar dragostea la adolescenta nu este asa de puternica, sunt si exceptii.Cum zici tu ca o luna nu v-ati vazut,atunci baiatul din toata dragostea care o are o mare parte se scade,deci rezolvare la aceasta problema nu este complicata,fa-i o vizita,si intreaba-l direct de ce se comporta asa,dar s-o faci asta gingas si cu iubire, si el o sa te vada si comportamentul lui o sa se schimbe.Dar cind ele sta in spital? tu l-ai vizitat vreodata? poate si asta sa fie cauza, e suparat.acesta e raspunsul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi incerca in tot felul... sper sa se primeasca ceva

| ANONIMA_3794 explică:

Thereforyou
El pur si simplu nu a dorit sa-l vizitez.

| ANONIMA_3794 explică:

Ionut7782
Cu mare placere aveam sa-l vizitez, dar nu am fost la el. Pentru ca nu a dorit sa vin.

| ANONIMA_3794 explică:

Ionut7782
cu mare placere aveam sa-l vizitez, dar nu am fost la el. Uite, ca nu si-a dorit sa vin!

| ANONIMA_3794 explică:

Voi vorbi cu el despre asta... multumesc

| ANONIMA_3794 explică:

V-oi incerca in tot felul... sper sa se primeasca ceva, sa ma lamuresc cu tot