| rarutzzz a întrebat:

Salut sunt Andrei si am o problema Am o prietena pe care o iubesc sunt cu ea de 7 luni sad si nu vrea sa facem sex straight face imi spune ca e prea mica si ca ii rusine ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa ii respecti decizia! Cautati impreuna pe net, aflati ce e Petting-ul, practicati, cu atentie, rabdare si maxima igiena si tandrete, si mai incolo, cand ea se va simti pregatita, iti va da de inteles asta! Dar sa nu te puna al cu cornite sa faci cumva fara Prezervativ, si dupa aia sa ne intrebe ea ce sa faca?, ca atunci am eu "grija" de tine! Si de ce oare nu ai scris anii vostri? Sper ca nu ai 15/16 ani, si vrei sa corupi o copila nevinovata! Codul Penal a prevazut Delictul asta!, asa ca ai Mare Grija! Daca esti cu adevarat responsabil, si tii la ea, o vei ocroti, invata, veti evolua impreuna si abia apoi, intr-o zi, veti face si Dragoste, tp prima oara! Si vezi cu atmosfera: curat, sigur, delicat, PrezervativE, confortabil, lumanarele si sampanie pink! Si mai ales, mare atentie la Postludiu, sa n-o traumatizezi si dezamagesti, DA?! Respecta Privilegiul pe care ti-l face!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti doar s-o astepti, daca intr-adevar o iubesti. Oricum, 7 luni e cam putin cand e vorba de prima relatie sexuala. Nu stiu cati ani are prietea ta, dar eu iti sugerez sa asteptati minim pana face 17 ani jumatate-18. Inainte de varsta asta i-ai pune sanatatea in pericol.

| elena a răspuns:

De-asta te-ai imprietenit cu ea? S-au poate vrei sa te lauzi baietilor ce repede ti-a cazut fata in plasa. Daca nu vrea s-ar putea sa nu aiba incredere in tine, de ce nu-ti pui acesta intrebare? Iar pe mine cuvintul "sex" incepe sa ma enerveze, cu o persoana necunoscuta sau mai putin faci sex, cu prietena ta care-ti este si iubita banuiesc, faci dragoste, asa ca lasa-o pe domnisoara sa hotarasca si sper ca va face o alegere buna.

cami
| cami a răspuns:

Poate ca intr-adevar este prea mica...16, 17 ani. ce?! la 17 ani e mica. tongue
Eu zic sa n-o presezi, sa n-o sacai... poate ca o sa te trezesti intr-o zi, "dandu-ti papucii" doar sub pretextul ca esti..."un mare obsedat sexual"... wooow.hee hee asa ca mai bine ar fi sa eviti momentul asta.
Mai stai si tu putin [ca doar o iubesti, nu? ].si poate, poate o sa-ti cedeze intr-un final.
Cu rabdarea, treci marea!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dc te grabesti? Daca u o iubesti vei avea rabdare cu ea.Nu strica aceasta relatie numai pentru ca ea nu vrea sa faca acest pas.happyIntelege-o si pe ea.big grin

| Sara a răspuns:

Logic, ca trebuie sa eu astepti. Bravo ei ca este cu capul pe umeri si isi considera varsta nepotrivita, fiind mica. Si tot brv ei daca te va face sa o intelegi... Hei, andrei, virginele nu trebuie fortate. Te ai gandit daca tu esti barbatul potrivit pntr asta? I ai oferit increderea necesara? Ia mediteaza asupra acestor intrebari.

auran
| auran a răspuns:

Pai ce poti face, doar nu o sa fortezi fata!
tu cati ani ai?
cand o sa fie pregatita o sa-ti spuna cu siguranta - asteapta momentul cu rabdare si triumful va fi pe masura.

daniela
| daniela a răspuns:

Asta e daca o iubesti si o repecti si vrei sa mai fi impreuna ii respecti dorinta. Ce e luat cu forta sa stii ca niciodata nu e placut.

mira
| mira a răspuns:

Asteapta, ai rabdare sa se maturizeze si ea. Poate si tu trebuie sa te maturizezi.Bravo ei ca rezista. Mira

| JustMeFlory a răspuns:

Pai...trebuie sa astepti in cazul asta! discuta cu ea ca nu are de ce sa ii fie rusine si ar trebui sa ii respecti decizia mai ales daca ea considera ca este prea mica! Iti trebuie rabdare si intelegere! Toate se vor intampla la timpul lor...happy

| littlesunshine a răspuns:

Va face dragoste cu tine atunci cand se va simti pregatita.

| cristina93 a răspuns:

Daca o iubesti nu veti face sex ci DRAGOSTE, ar trebui sa astepti pana e si ea pregatita.

| copilu a răspuns:

Dar tu ai mai facut asa ceva? sex daca vrei sa faci il platesti cu prietena ar trebui sa incerci sa faci altceva daca exista sentimente.Cred ca ar trebui sa te mai gandesti daca ti la ea sau vrei doar "..."

| friedaka a răspuns:

Subscriu la brigaela!

| ellai a răspuns:

Daca o iubesti respecta-i decizia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expediaz-o gaseste-ti alta prietena care sa-ti impartaseasca dorintzele, cum sa stai dupa o fata 7 luni?! iti pierzi timpul cu fata asta... traieste-ti sexualitatea

| raluca_4568 a răspuns:

Andrei prietenul meu ma asteptat 2 ani si cu toate k aveam 17 nu am facut-o cu el si il cunosteam de foarte mult timp, prin asta mi-a dovedit ca ma iubeste mi-a spus ca pentru el nu conteaza sexul cat contez eu, prefera sa avem o relatie ft frumoasa decat sa ma oblige si uite k acum am facut-o si suntem fericiti pentru ca acum am simtit k e momentul si sa stii ca nu imi reproseaza nimic cel mai bine ar fi sa o lasi pe ea sa ia decizia daca o iubesti cu adevarat

| mentorul a răspuns:

Citesc parerile voastre si concluzionez ca voi sunteti nebuni, eu am avut o relatie de 5 ani, cu o fata pe care n-am inselat-o, faceam sex cu ea, iar acum dupa ce aceasta relatie s-a terminat imi pare rau ca am petrecut 5 ani cu cu o singura fata .trebuie sa traiesti viata la timpul ei. tu te masturbezi in baie in timp ce alti baieti de varsta ta exprimenteaza. iti pierzi timpul cu fata asta ...cauta alta care sa te doresca si care sa vrea sa faca sex asa cum iti doresti si tu, crede-ma sunt muuulte doritoare. Daca nu-si doreste sa se culce cu tine nici dupa atatea luni insemna ca nu te iubeste, si probabil se pastreaza pentru altcienva. daca totusi spui c-o iubesti si vrei s-o pastrezi. atunci ar poti sa mai faci vizite si altor fete, daca nu gasesti tot ce-ti trebuie acasa, cauti in alta parte

| mentorul a răspuns:

Va multi aici spunand ca .ca tu doar sex iti doresti de la ea .HEEELLLOOO e normal sa-si doreasca, d-asta cuplurile sunt alcatuite dintr-o parte feminina si una masculina ...pentru ca atractia sexuala ne uneste. altfel toti barbartzii s-ar combina cu barbati. si femeile cu femei, este ok sa vrei sa faci sex. ea este anormala dpv

| mentorul a răspuns:

Site-ul asta. e de nasol dureaza ore pana iti vezi raspunul aici. shity

| mentorul a răspuns:

Citesc parerile voastre si concluzionez ca voi sunteti nebuni, eu am avut o relatie de 5 ani, cu o fata pe care n-am inselat-o, faceam sex, iar acum dupa ce aceasta relatie s-a terminat imi pare rau ca am petrecut 5 ani cu fata aia .trebuie sa traiesti viata la timpul ei. tu te masturbezi in baie in timp ce alti baieti de varsta ta exprimenteaza. iti pierzi timpul cu fata asta ...cauta alta care sa te doresca si care sa vrea sa faca sex asa cum iti doresti si tu, crede-ma sunt muuulte