| sangrela a întrebat:

Buna,TPU! am o problema si as vrea sa imi dati niste sfaturi! Eu am un prieten nume Andrei e cu 2 ani mai mare dect mine si avem o relatie de 4 luni il iubesc foarte mult si el la fel pe mine. Insa parintii mei nu stiu ca am o relatie cu el, nu vreau sa afle, deoarece o sa inceapa cu " lasa baietii ca nu o sa mai ai timp de carte ...etc " stiti voi cum sunt parintii.
Eu incerc sa ascund relatia cat pot de mult, dar e o femeie nebuna care mereu trece cu prietena ei cu masina pe langa mine si ma amenita ca ma spune lui tati ca stau cu Andrei. De exemplu azi stateam la o scara si se opreste cu masina langa noi zicandu-mi ca ma spune si ca daca parintii mei stiu ce fac eu, iar prietena ei radea si mereu fac amandoua la fel.crying nu stiu ce sa fac. daca afla cu siguranta o sa ma puna sa ma despart de Andrei si nu vreau :'(...ce sa le zic eu daca vor afla? va rog fara caterinca sad

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Le poti spune adevarul inainte sa afle de la tipa aia

| MihaelaMiikii a răspuns:

Cati ani ai? happy Daca ai peste 16, zic eu ca le poti explica, le poti spune ca vei tiine relatia sub control, nu vei pune scoala pe locul 2winking daca ai in jur de 14 ani...e cam complicat sad Sfatuieste-te cu Andrei [prietenul tau], incercatii as vorbitii cu tipa aiawinking cati ani are? happy Pentru mai multe detalii am nevoie de raspunsuri

| sangrela explică (pentru MihaelaMiikii):

tipa are in jur de 25 de ani.