| Mihai20090 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 16 ani. Cum sa evit polutiile nocturne, sa ma abtin mai mult de la masturbare?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Polutiile nocturne sunt involuntare si nu depind de tine nu le poti controla, alea apar in urma unor vise erotice si se numesc vise umede, vise erotice au atît fetele cît si băietii la varsta adolescentei, in legatura cu masturbarea daca nu ai voință degeaba ai vrea sa te abtii dar nu reusesti, este ca in cazul unui regim pe care nu il poti tine datorita faptului ca esti gurmand adica pofticios.

| ania a răspuns:

Nu trebuie sa eviti polutiile nocturne ci masturbarea.Masturbarea e pacat si aduce multa vinovatie si posibil dupa practicre indelungata imposibilitate de a mai sustine un act sexual obisnuit, polutiile nocturne sunt o cale naturala si sanatoasa de a te elibera de spwema.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pot evita, fiind perfect normale la pubertate, din cauza dorintei sexuale, fiindca organele tale sexuale sunt apte sa procreeze si exista aceasta dorinta interna, care te urmeaza cand dormi si ejaculezi involuntar.
Dar te poti elibera daca te masturbezi 2-3 ori pe saptamana, fiindca este normal si sanatos sa o faci cu masura.

| Mihai20090 explică (pentru Violleta2022):

O fac o singura data pe saptamana

| Goete a răspuns:

Abtinandu-te de la.masturbare ejaculezi in somn.
Organismul trebuie sa elimine sperma aia

| Mopmop a răspuns:

Pentru a le reduce cat mai mult posibil mergi la toaleta cat mai des posibil inainte de a te pune la somn. Si evita lichidele inainte de somn.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Inainte sa dormi trebuie sa te uiti la niste poze cu mama ta

| 3824060673 a răspuns:

Să te gândești că nu ți se mai dezvoltă niciun organ la capacitate maximă, mai târziu o să'mi dai dreptate 100%. Sper să fii super sănătos când vei vrea să'mi mulțumești

| YamataSula69Sex a răspuns:

Alea apar cand nu te masturbezi, asa ca din potriva, freaca mataranga pana nu mai stie de ea, si o sa scapi de ele garantat 100%

| RadUwU a răspuns:

Iti lipesti penisul de stalp